Özellikle kış aylarında tercih edilen ve sert malzemelerden yapılan botlar birçok sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu sebeple mutlaka bot ve ayakkabı seçimlerinde dikkatli olmak gerekiyor.

Bot seçiminde dikkat çekici olma, şıklığı ve fiyatı kadar; dayanıklılığı ve sağlığa uygunluğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle ayaklarda oluşacak problemler tüm omurgalara etki edebilir ve bununla birlikte ortopedik sorunlara yol açabilir. Tam bu noktada Cat bot; ön plana çıkıyor. Sağlıklı malzemeden yapılmış olması ayakların terlemesini engelliyor ve özellikle kokuyu önlüyor. Topuk yapısı sayesinde kas ve bel ağrılardan da sizi koruyor.

Bazı ayakkabı modelleri duruş bozukluğuna neden oluyor. Cat bot; bu durum için en iyi alternatiflerden birisi olarak mağazalarda yerini alıyor. Üstelik tamamen fiziksel yapıya göre tasarlanmış. Sağlıklı ayaklar için bilek burkulması, nasır, tırnak batması, mantar gibi hastalıkların baş düşmanı ve damar hastalıklarına karşı geliştirilmiş yapısıyla alıcılara sunuluyor.

HAVALAR SOĞUDU, BOT SEÇİMİNE DİKKAT!

Soğuk havaların kendini göstermesiyle beraber ayakkabı dolaplarındaki çizmeler, botlar ve kışlık eşyalar çıkarılmaya başlandı. Modaya uygun olanlar rafa dizilirken, eskimiş ya da yapısı bozulmuş botlar çöpteki yerini aldı. Sonbahar ve kış mevsiminde Cat marka bot modelleri tercihler arasında başı çekiyor. Kalitesi, tanınmış olması ve cazip avantaj sunmasıyla beğeni kazanıyor.

Modanın yönünü belirleyen parçalarından olan botlar; bazı kıyafet modelleriyle birlikte tercih edildiğinde çok şık görünüyor. Özellikle kot pantolon ya da canvaslarla birlikte giyildiğinde kombinin en dikkat çekici parçası ayakkabı oluyor. Modern ve spor olması iş hayatında ya da günlük hayatta konforlu ve şık kullanımı birlikte karşılıyor. Kumaş pantolon altına tercih edilebileceği gibi bir deri ceketle bütünleştirip etek ve elbiselerin altına da kullanıldığında son derece gösterişli bir görünüme sahip olma şansınız artıyor.

“AYAKKABI DA NUMARA SEÇİMİ ŞEKİL BOZUKLUĞUNA NEDEN OLUYOR!”

Kalıcı şekil bozukluğu özellikle kadınların yüzde 45’inde görülüyor. Genetik durum ve yatkınlığında etkisi var elbet ancak ayakkabı seçimleri bu durumu etkiliyor. Daha çok sivri burun ve 4 – 5 cm’den daha yüksek topuklu ayakkabılar parmakları rahatsız ettirdiğinden şekil bozukluğuna yol açıyor.

Yine soruna yol açan durumlardan birisi de yanlış numara seçimi. Ayak numarası her ayakkabı tarzına göre değişiklik göstermekle birlikte Cat marka ürünlerde özellikle ayağa tam oturan numara seçilmeli. Aksi takdirde büyük tercih edilen bot, ayağın anatomik yapısını bozabilir. Yürümede zorlaşma ve bilek burulmalarına da yol açabileceği gibi ayakların hareket alanını etkiler. Bu yüzden muhakkak ayağa tam uyan numara tercih edilmeli ve “giydikçe genişler” mantığından uzak durulmalı. Her zaman her tür ayakkabıda geçerli olan bir bilgi vardır ki bu da; parmakla topuk arasında yarım santimlik alanın olmasının yeterli olduğu. Cat bot; ortopedik yapısıyla vücudun rahat hareket etmesini sağlarken, yorulmayı bir nebze engelliyor. Özellikle Cat bot kalıpları, alıcılarına özel tasarım hissi veriyor. Kan dolaşımını destekliyor ve bağcıklı yapısıyla ödem gibi sorunlarla karşılaşan kişilere istediği ölçüde genişliğini ayarlayabilme imkânı sağlıyor.

“KIŞLIK AYAKKABI DENİLDİĞİNDE AKLA İLK GELEN CAT BOT OLUYOR!”

Sağlamlığı ve uzun süre kullanıma uygun olduğu için kışlık ayakkabı denildiğinde ilk akla gelen seçenek oluyor. Hemen hemen sokakta birçok çeşidini ayaklarda görüyoruz. Firmanın bot üretiminde kullandığı malzeme kalitesi kullanan kişiyi soğuk havadan etkilenme ihtimalini en aza indiriyor.

Yağmurlu mevsimlerde ise su geçirmez özelliği oldukça önem taşıyor. Kışın karlı havalarda kaymayan taban ve dişleri sayesinde kullanan herkese bir ayakkabıdan daha fazlasını sunuyor. Geniş ürün skalası olmasına rağmen, kendisiyle özdeşleşen koyu hardal sarı rengiyle birçok kişinin tercihi oluyor.

Günlük hayatın hızına yetişebilmek için ayakkabının rahatlığı önemli rol oynuyor. Tüm gün boyunca ayaklar vücudun yükünü taşıdığı için giyilen ayakkabının rahatlık ve konfor açsısından olumlu cevap vermesi şart.

Kadınların olduğu kadar erkekler için de şıklığın en önemli parçalarından biri olan ayakkabıların neye göre tercih edileceğini kullanıcıya sunulan avantajlar belirliyor. Cat ürünleri, hem rahatlık hem de sağlıklı olması açısından alkış alıyor. Erkek giyim, kadınlara oranla çok seçenekli ve çeşitli olmadığından belli başlı tercihler ön plana çıkıyor. Kalitesi, derisi ve kumaşı tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Cat markasına ait ürünler alıcıların her türlü ihtiyacına net cevaplar veriyor ve görüntüsüyle cezbediyor.

Tercih edilen botların astarı nefes alabilen özellikte olmalı ki, ayak nemine izin vermesin. Bunun bu kadar önemli olduğunu daha net ifade etmek gerekirse vücut ısınızı koruyabilmek için ayaklarınızın terlememesi gerekli. Böylece bot ile zorlu yolları aşabilir daha güvenli hareket edebilirsiniz.

“ÖZGÜR AYAKLAR İÇİN CAT ÜRÜNLERİNİ TERCİH EDİN!”

Günde kaç bin adım atıyorsunuz, bunun farkında mısınız? Bastığınız zeminin beton, asfalt, toprak ya da ıslak olması ayakkabı seçimizde etkili olmalı. Her biri için ayrı ürün mü tercih etmeniz gerekecek? Bu sorunun cevabı; “Cat bot” ise “Hayır!”

Hareket özgürlüğünü her alanda sağlayan botlar ayağınızı her türlü dış etkenlerden koruyor. Esnekliği ise yeterlilik derecesinde denebilir. Ayak terinin buharlaşmasına izin veren yapısı sayesinde tercihleriniz arasında yerini alan seçeneklerden biri mutlaka Cat bot olmalı.

Kullandığınız botlarla uzun mesafe yürüyeceğiniz varsayıldığında ise tercihler daha da ince ayrıntılı düşünülmeli. Mesela bunun için hafifliği çok önemlidir. Hem soğuktan koruyan malzemeyle üretilmiş olmasını hem de hafif kışlık bot özelliği taşımasını istiyorsanız bu botlar sizin için iyi bir ürün olacaktır. Unutmayın; sağlık ayaktan başlar. Ayaklarınız rahat değilse siz de rahat değilsinizdir.

GÜNLÜK KOMBİNİZİ KUSURSUZCA TAMAMLAYAN BOT!

Günlük hayatta çalışan insanlar, sabahları hızlıca hazırlanıp evden çıkmak zorunda kalıyor. Özellikle kadınlar bu durumdan dolayı mustarip çünkü kombin yapmaya çok önem veriyorlar. Gözlükten, aksesuara; kıyafetten makyaja kadar detaylı bir hazırlıktan geçmesi gerekiyor. Tam hazırlandığını düşünürken ayakkabı seçimi akılları kurcalıyor. Cat bayan bot; her kombinle uyum sağladığı gibi renk seçenekleriyle de size alternatif sunuyor. Geniş koleksiyonu sayesinde herkese hitap eden kaliteli ve özgün modelleri kullanıcıları tarafından tam puan alıyor.

Çeşitli kalıp seçeneklerinin bulunduğu botlar; günlük kullanımın yanında arazi gibi yollarda, kar yağışlı günlerde mutlaka değerlendirilmesi gereken ürünler arasında başı çekiyor. Dayanıklı dış yüzeyi sayesinde uzun süre kullanıma uygun ve gün boyu rahatlık hissiyle hareket etmeninize yardımcı oluyor.

Bot modelleri tüm hava şartlarında her daim değerlendirilebileceği gibi; outdoor aktivitelerde de konforu yakalamanızı sağlar.

Soğuk hava şartlarında rahat etmek ve ayaklarınızın sağlığını korumak için ihtiyaç duyduğunuz Cat bot seçeneklerini Markastok   ‘ta her bütçeye göre uygun fiyata bulabilirsiniz.

Tercihinizi şık ve kaliteden yana kullanmak istiyorsanız web sitesinden detaylı inceleme yaparak tarzınıza en uygun modeli günün her saatinde online olarak kolayca seçebilir, sipariş verebilirsiniz.