Yüzünüz en sade haliyleyken, mükemmel göstermenin yollarını biliyor musunuz? Az makyajla muhteşem görünmenin püf noktaları… Gerçek makyaj sanatçıları, en doğala yakın olan görünümün en başarılı iş olduğunu düşünürler. En az renk ve ürün ile doğal güzelliği yakalamak zordur ve bilgi ister. Siz de makyajsız gibi duran ama mükemmel görünümü yakalayan sırları öğrenebilirsiniz.

Cildinizi hazırlayın!

Mükemmel görünmenin ilk adımı kusursuz bir cilde sahip olmaktır. Cildinizi her zaman düzenli olarak nemlendirin. Nemli bir cilt ışıltı saçar. Her sabah ve akşam cildinizi temizleyin. Haftada bir gün peeling yaparak ölü derilerden kurtulun.

Cildinizi nemlendirin!

Cildiniz elastikiyetini koruduğu ve nemli olduğu sürece güzel görünecektir. Pul pul duran bir cildiniz olmadığı sürece, doğal bakımlı görünmek çok kolay olacaktır. Bu yüzden yukarıda anlattığımız cilt bakımınızı hiçbir zaman ihmal etmeyin. Dışarı çıkmadan önce renkli bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Biliyorsunuz piyasada artık cilt renginize uygun nemlendiriciler var. Ancak doğal görünmek istiyorsanız, cilt tonunuzun en fazla bir ton koyusunu kullanmalısınız.

Yüzünüze derinlik kazandırın!

Cilt tonunuza yakın bir pudrayı cildinize uygulayın. Kontürleme ile yüzünüze ince derinlikler ekleyin ancak bunu çok hafif yapmalısınız. Eğer kontürün yüzünüze yeterince renk verdiğini düşünüyorsanız, allık kullanmayın. Ancak, az da olsa renge ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız jel allık kullanabilirsiniz. Elbette çok koyu olmayan tonlar seçmeniz yerinde olacaktır.

Rimel uygulayın!

Kurnazca gözlerini vurgulamak ve ön planda tutmak için siyah maskarayı iki kat üzerinde kullanın. Eğer sarışın ve çok açık tenliyseniz, biraz daha yumuşak bir görünüm için yerine kahverengi rimel kullanabilirsiniz.

Canlı ve taptaze dudaklar!

Son olarak dudaklarınıza nemlendirici özelliğe sahip bir dudak balmı sürün. Dudaklarınız parlayacak ve daha güzel görünecektir.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Genç gösteren makyaj tüyoları

Yağlı cilde makyajın püf noktaları

Güzelleştiren bahar makyajı nasıl yapılır?