blake-lively-makyaj

Makyajın püf noktaları nelerdir?

Göz farı nasıl sürülür, kırmızı ruj nasıl daha kalıcı olur, fondöten rengi nasıl seçilir? Makyajın püf noktaları hakkında merak edilenleri açıklıyoruz! Güzelliğinize güzellik katacak püf noktalarıyla aynadaki görüntünüzden hoşnut olacaksınız.

  • Fondöten rengi nasıl seçilir?

Yüzünüzün doğal güzelliğini ortaya çıkarmak, renk farklılıklarını ve sivilce izlerini gizlemek için fondötenden faydalanırız. Ten renginize uygun fondöteni seçtiğinizde; yüzünüz aydınlanır. Cilt renginizden bir ton açık ya da bir ton koyu fondöten kullanarak harika görünebilirsiniz.

Makyajın püf noktaları 1: Pürüzsüz görünüm için cildinize nemlendirici krem sürün ve cilt tarafından emildikten sonra fondöten uygulayın.

[wp_ad_camp_2]

 

  • Ruj rengi nasıl seçilir?

Gündüz saatlerinde açık ve mat renklerde rujları; gece saatlerinde ise parlak ve koyu renk ruj saatleri tercih edebilirsiniz. Gün ışığına göre ruj seçimi hem fotoğraflarda güzel görünmenizi sağlar hem de ilgiyi dudaklarınıza çeker.

Makyajın püf noktaları 2: Rujun dudaklarınızda harika görünmesi ve gülüşünüzle büyülemek için makyaja başlamadan önce mutlaka dişlerinizi ve dudaklarınızı fırçalayın. Bu sayede dudak yüzeyindeki ölü derileri arındırmış ve dişlerinizi beyazlatmış olursunuz.

guzel-makyaj-1

  • Göz makyajı nasıl yapılır?

Yüzünüzün ifadesini belirleyen, güzelliğinizi vurgulayan göz makyajında ne kadar sade olursanız; o kadar çekici görünürsünüz. Rengârenk farlar ve yoğun göz makyajı her zaman abartılı bir görünüme neden olur. Yoğun kirpikler ve biraz da eyeliner harika görünmek için yeter!

Makyajın püf noktaları 3: Kirpiklerinizin dolgun görünmesi için rimel uygulamadan önce birkaç kez kirpik kıvırıcısıyla kıvırın.

Ünlülerin makyajlarını görmek için fotoğrafların üzerine tıklayın