Sezon değiştikçe, güzellik trendleri de değişiyor. Bu sezonunun trendleri arasında, sıra dışı tarzınızı yansıtabileceğiniz görünümler var. Güzelliğinizi ön plana çıkaracak bir makyaj anlayışıyla karşı karşıyayız. Sağlıkla ışıldayan, doğal görünümünü kaybetmemiş ciltlerden yoğun ışıltılar barındıran ciltlere, 2018 ilkbahar-yaz sezonunun makyaj trendlerini Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için derledik.

Ayna gibi bir cilt

Geçen sezonun makyaj trendi kontüre bu sezon veda ediyoruz. Kontürlü ciltler yerine, ayna gibi ışıldayan ciltler ön plana çıkıyor. Dengeli ve sağlıklı bir cilt görünümü ilkbahar ve yaz sezonunun olmazsa olmazları arasında olacak.

Enerjik ve renkli bakışlar

Geçen yaz saçlarda sıkça gördüğümüz pembe, mavi tonları bu sezon makyajlarda kendini gösteriyor. Aykırı görünümden hoşlananlar için, dominant renkler, bakışlara enerji katacak.

Kırmızı ve turuncunun karışımı

En iddialı trendlerden biri olan kırmızı ve turuncunun karışımı “rorange” rengi, bu yaz bronz tenlerle mükemmel bir uyum yakalayacak. Dikkat çekici bu renkle, sıcak yaz günlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Doğal kaşlar

Son yıllarda, kaşlarda doğala dönüş var. Alınmayan ve kesilmeyen kaşlar, kadınlar için son derece konforlu bir trend. Kaş doldurmaya bile gerek duymayacağınız bir sezona hazır olun! Tek yapmanız gereken, şeffaf bir kaş jeliyle kaşlarınızı tarayıp sabitlemek olabilir.

Daha fazla aydınlatıcı

Bu sezon, ayna gibi cildin trendler arasında olduğunu söylemiştik. Bunun için, nemli bir cilt ve biraz aydınlatıcı yeterli olmayabilir. Bronz cildinize aydınlatıcı uygularken cimri davranmayın. Çünkü, ilkbahar-yaz sezonunun vazgeçilmez makyaj adımı abartı aydınlatıcılar olacak.

Taptaze dudaklar

Doğallığın ön plana çıkmasıyla, parlak ve taze görünüm kazandıran ışıltılı dudak balmları çok tercih edilecek. Şeker pembeden canlı turuncuya, gençlik ve tazelik veren bu rujlar, hem dudaklarınıza bakım yapmanızı hem de ferah bir hava elde etmenizi sağlıyor.

Daha fazla allık

Kontüre veda ettiğimiz bu sezonda, boşalan yerlere allık ve aydınlatıcılar geçiyor. Doğal görünümü bozmayan ferah renkler, elmacık kemiklerine yoğun bir görünüm katacak. Baharın taze ve doğal renklerini yanaklara taşımayı unutmayın!

Grafik çizgiler

Yaratıcılığın ön plana çıktığı göz makyajları, ilkbahar-yaz sezonuna damgasını vuracak. Grafik çizgilerle, daha yeni ve farklı bir görünüm elde edebilir, kendinizi göz makyajınızla ifade edebilirsiniz.

Eyeliner ile kedi gözler

Renkli göz makyajından uzak durmayı tercih edenler için, bu yaz siyahın klasik ve asil duruşu her zamanki gibi trendler arasında. Özellikle, yoğun eyeliner kullanarak yapacağınız kedi gözü makyajı, siyahın asi ve karakteristik tavrını stilinize taşıyacak.

Işıltılı gözler

Metalik makyajdan sonra trendler arasına giren simler, bu sezon boyut kazanıyor. Günlük hayatta da çok sık kullanılacak bu ışıltılar, simler ve taşlarla aykırı bir havaya bürünmenize yardımcı olacak.

Tasarım harikası tırnaklar

Makyajdaki sıra dışı görünüm tırnaklarda da kendini gösteriyor. Gölgeler, gizemli şekiller, çiçekler hatta yazılarla bu sezon tırnaklar adeta bir tasarım harikası olacak. Yaratıcılığınızı tırnaklarınızda göstermeyi unutmayın!

Makyaj hakkında diğer yazılarımız:

Aydınlık makyajın püf noktaları

Yokmuş gibi makyaj nasıl yapılır?

Hayatınızı kolaylaştıracak makyaj tüyoları