Hemen her kadın, makyaj yapmayı çok sever, ancak sıra makyaj temizlemeye geldiğinde zorlanır. Sağlıklı cildin altın kurallarından biri, günün sonunda cildi derinlemesine temizlemektir. Biz de ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizler için denediğimiz ve severek kullandığımız en iyi 10 makyaj temizleyiciyi bir araya getirdik.

Bioderma H2O

Bioderma H2O Temizleme Suyu, içerisindeki salatalık özü ve nemlendirici sayesinde cilde esneklik kazandırıyor. En çok tercih edilen misel sulardan biri olan Bioderma H2O, hassas ve alerjik cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün. Ayrıca, içerisinde yağ bazlı nemlendirici olmasına rağmen ciltte kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor.

Avene Cleanance Eau Micellaire

Avene misel su, suya dayanıklı makyajı bile kolaylıkla temizleyen bir ürün. Ciltte yağlı bir his bırakmadan, cildi derinlemesine temizliyor. Tüm yüzünüze rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle, yağlı ve sivilceye meyilli ciltlerin kullanabileceği bir temizleyici.

Garnier Micellar Temizleme Suyu

Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, misel sular arasında en çok tercih edilenlerden bir diğeri. Suyun içerisinde bulunan partiküller makyajı ve yağı derinlemesine temizliyor ve tıkalı gözenekleri açıyor. Özellikle hassas ciltler için geliştirilen formülü sayesinde, cildi yumuşacık yapıyor ve canlı bir görünüm kazandırıyor.

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologique

La Roche Posay misel su, tüm makyajınızı nazikçe temizler. Sabun, alkol gibi maddeler içermeyen formülü sayesinde, hassas ciltlerde tahrişe neden olmaz. Özellikle, nemsiz ciltlerin seveceği bu misel su, cildin nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Clinique Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Temizleyici Köpük

Özellikle sivilce ve izlerden rahatsız olanlar için harika bir ürün. Clinique Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Temizleyici Köpük, %100 parfümsüz ve yağsızdır. Ayrıca, sivilce problemiyle birlikte meydana gelen kızarıklığı gideriyor, cildin yatışmasını sağlıyor.

Nivea MicellAIR Expert Makyaj Temizleme Suyu

Uzun süre kalıcı makyaj ve maskara için geliştirilen Nivea misel su, bileşiği ve siyah çay özü içeren formülü sayesinde makyajı etkili bir şekilde çıkarıyor. Ovalama gerektirmeden ve cildi yormadan temizliyor. Ürün kalıntısı bırakmadığı için de cildinizin oksijen almasını sağlıyor.

Lancome Crème Radiance Gentle Cleansing Creamy-Foam Cleanser

Lancome makyaj temizleme kremi, içeriğinde beyaz lotus ve Fransız gülü sayesinde cilde bakım yapıyor. Aynı zamanda, suya dayanıklı makyajı bile çıkartarak cildi derinlemesine temizliyor.

Origins Checks and Balances Frothy Face Wash

Karma bir cilde sahipseniz, yani yüzünüzde hem kuru hem yağlı bölgeler varsa, Origins formülü sayesinde iki problemi dengeliyor. Kuru bölgeleri nemlendirerek, yağlı bölgelerdeki yağı dengeliyor.

Murad Clarifying Cleanser

Zengin yapısı sayesinde, gözenekleri temizliyor. Durulandıktan saatler sonra bile süren akne tedavi edici özelliğiyle bebeksi ve pürüzsüz bir cildinizin olmasını sağlıyor.

Caudalie Micellar Temizleme Suyu

Caudalie misel su, hassas ciltlerin severek kullanacağı bir ürün. Cildi derinlenmesine temizlerken, nemlendiriyor. Hipoalerjenik ve sabun içermiyor. Akşamları tüm yüzünüze uygulayarak ferah bir cilde kavuşabilirsiniz.