katy-perry-kirpikler

Nasıl makyaj yapıyorum?

Daha canlı görünmek için makyaj yapmayı seviyorum. Günlük makyajımda sadelikten hoşlandığım için hızlıca hazırlanabiliyorum. Makyaja yeni başlayanlar veya yeni bir tarz denemek isteyenler için nasıl makyaj yaptığımı anlatıyorum; umarım, size yardımcı olabilirim.

  • Diş ve cilt temizliğiyle başlıyorum

Makyaj yapmaya başlamadan önce cilt tipime uygun bir ürünle yüzümü temizliyorum. Hafif nemli kalacak şekilde, yumuşak hareketlerle yüzümü kuruluyorum. Cilt türüme uygun nemlendirici kremi, cildime masaj yaparak sürüyorum. Nemlendirici krem kullanmak, hem cildimin sağlığını koruyor hem de makyajımın gün boyunca kalıcı olmasına yardım ediyor. Kremin, cildime nufüz etmesini beklerken dişlerimi fırçalıyorum.

  • Kapatma ve renklendirme yapıyorum

Cildimdeki renk farklılıklarını, sivilce izlerini gizlemek için eskiden klasik formda fondöten kullanıyordum. Şimdi yeni bir keşfim var: BB Krem! Nemlendirme, renklendirme ve kapatma özelliğini bir arada sunan BB Kremi, sünger yardımıyla yüzüme ve boynuma sürüyorum. Yeni nesil güzellik ürünü BB krem; cildimdeki izleri gizliyor, cildimi renklendiriyor, nemlendiriyor ve makyaj için uygun bir zemin hazırlıyor.

guzel-makyaj-1

  • Göz makyajına geçiyorum

Göz makyajında doğallığı sevdiğim için yalnızca iki makyaj malzemesi kullanıyorum: rimel ve eyeliner… Hacim veren rimeli, üst kirpiklerimin diplerinden başlayarak sürüyorum ve uçlarına doğru uygulamaya devam ediyorum. Birinci katı sürdükten sonra rimelin kuruması için birkaç saniye bekliyorum ve ikinci kez rimel sürüyorum.

  • Siyah eyeliner sürüyorum 

Mavi göz rengine sahibim ve makyaj yaparken göz rengime vurgu yapmak istediğim için siyah renkte eyeliner kullanıyorum. Rimelimi uyguladıktan sonra eyeliner süreceğim gözümü kapatıyorum ve kirpik diplerine ince bir hat şeklinde eyeliner çekiyorum. Eğer eyeliner sürerken göz kapağıma taşırmış olursam ya da yamuk çizgi çekmiş olursam; kulak temizleme pamuğuna, göz makyajı temizleme kremi sürüp dikkatli bir şekilde hatalı yerleri siliyorum.

makyaj-ayna-pembe-ruj

  • Yanaklar ve dudaklarımı renklendiriyorum

Beyaz tenli ve sarı saçlı olduğum için cildimi renklendirmek ve canlılık kazandırmak amacıyla şeftali tonlarında allık kullanıyorum. Allığı, önce hafif dokunuşlarla tüm yüzüme ve boynuma sürüyorum sonra yanaklarıma vurgu yapmak için elmacık kemiklerimin üzerine allık uyguluyorum. Dudaklarımın doğal rengini sevdiğim için dudak makyajında yalnızca nemlendiricili parlatıcı kullanıyorum. Bu sayede hem dudaklarım parlak görünüyor hem de çatlama, kuruma gibi sorunların önüne geçmiş oluyorum.

  •  Kendime gülümsüyorum

Günlük makyajımı tamamladıktan sonra kendimden enerji almak, güne harika bir başlangıç yapmak için kendime bakıp gülümsüyorum.