32makyajhilesi7ekim2015-25

Makyaj nasıl tazelenir?

Tam ofisten çıkmak üzereyken bir yemek daveti aldınız ve makyajınızı tazelemeniz gerekiyor. Peki, neler yapmanız gerekiyor? En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak size adım adım makyaj tazelemenin püf noktalarını anlatıyoruz.

  • Nemlendiricinin gücü adına!

Çantanızda veya çekmecenizde küçük boy bir nemlendirici krem bulundurun. Yanınızda taşıyacağınız küçük bir nemlendirici hem ellerinizi eski yumuşaklığına döndürmekte işinize yaracaktır hem de az miktardaki nemlendiriciyi yüzünüze sürerseniz daha parlak bir cilde kavuşacaksınız.

  • Gözleriniz ışıl ışıl parlasın!

Yorgunluğumuz en çok gözlerimizden okunur. O sebeple gözaltı kapatıcınızı tazeleyin. Eğer yanınızda gözaltı kapatıcınız yoksa beyaz bir göz farında az miktarda alarak gözaltlarınızdan kazayağı bölgelerinize doğru farı hafifçe yayın. Gözleriniz ışıldasın!

  • Yanaklarınızı hemen canlandırın!

Hafifçe allığınızın üzerinden geçin. Eğer parmaklarınızla sürülen sedefli köpük allıkları tercih ederseniz hem yumuşak hem de etkili bir görünüm kazanırsınız. Allığı ayarında sürmek çok önemli!

guzel-makyaj-2

  • Göz kaleminizi tazeleyin!

Göz kaleminiz aktıysa akan kısımların hafifçe üzerinden geçin. Yalnız çok bastırmamaya dikkat edin ki gözleriniz olduğundan küçük görünmesin.

  • Rimeli yenilerken dikkatli olun!

Rimelinizi tazelerken eğer kirpik diplerinden işe başlarsanız oldukça kuru ve kötü görünen kirpiklere sahip olursunuz. Rimelinizi tazelerken yalnızca kirpiklerinizin uçlarına uygulama yapın. Etkiyi fark edeceksiniz!

  • Ruj yerine parlatıcı kullanın!

Rujunuzu tekrar sürüp çok sert bir görünüm elde etmektense, eğer rujunuz tamamen çıkmamışsa yalnızca bir parlatıcı uygulayın. Eğer alt dudağınıza bir kat daha fazla parlatıcı sürerseniz hılı bir şekilde daha dolgun dudaklara kavuşursunuz.

Makyaj