makyaj-malzemeleri2-yuksektopuklar

  • Makyaj için gerekli malzemeler

Makyaj yapmaya yeni başladıysanız, güzellik dünyasına hoş geldiniz! En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, size özel makyaj için gerekli malzemeler rehberi hazırladık. Ayrıca, makyaj malzemelerinin nasıl kullanılacağını anlatıyoruz. Haydi, güzellik yolculuğumuz başlasın!

Makyaj süngeri: Fondöten veya BB krem sürmek için makyaj süngerine ihtiyacınız olacak. Orta büyüklükte bir sünger işinizi görecektir. Fondötenin doğal görünmesi için makyaj süngerini hafifçe ıslatıp uygulayın.

Allık fırçası: Yüzü renklendirmek ve elmacık kemiklerini vurgulamak için allık kullanıyoruz. Uygulama için küçük boy bir allık fırçasına ihtiyacınız olacak.

Kapatıcı malzeme: Ciltteki lekeleri kapatmak, renk farklılıklarını gidermek için fondöten veya bb krem kullanabilirsiniz. Makyaj süngeriyle uygulayacağız.

makyajin-puf-noktalari-yuksektopuklar

Rimel: Dolgun kirpikler ve etkileyici bakışlar için rimele ihtiyacınız olacak. Topaklanmayan, kolay sürülen ve hacim veren bir rimel tercih etmenizde fayda var.

Eyeliner: Bakışları vurgulamak için eyeliner mükemmel çözüm! Eğer yeni kullanmaya başlamışsanız, keçeli kalem şeklinde eyeliner alın çünkü sürmek daha kolay olacaktır.

Allık: Yüz, boyun ve dekolteli renklendirmek için allığa ihtiyacınız var. Şeftali tonlarında allık her kadına yakışır, doğal bir canlılık verir.

Kaş farı seti: Son günlerde kaş kalınlaştırma modası var ki biz de çok seviyoruz. Kaş farı setini mutlaka alın, kaşlara zarar vermeden koyulaştırıp dolgunlaştırmayı sağlıyor.

Ruj veya parlatıcı: Makyajın finalinde ruj veya parlatıcı kullanabilirsiniz. Dilerseniz, sezonun modası mat kırmızı ruj veya her ortama uyan şeffaf parlatıcılar tercih edebilirsiniz.

makyaj-malzemeleri-yuksektopuklar

Makyaj temizleme jeli: Makyaj yapıyorsak, en önemli aşaması temizliktir. Asla makyajla uyumuyoruz! Cilt tipinize uygun makyaj temizleme jeli almalısınız.

Nemlendirici krem: Makyaja başlarken fondöten veya bb krem sürmeden önce nemlendirici krem sürmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz. Ayrıca, makyajı temizledikten sonra nemlendirici krem sürmek, cilt sağlığı için faydalı olacaktır.

İlk aşamada makyaj için gerekli malzemeler bunlardır. Eliniz alıştıkça daha farklı malzemeler alabilirsiniz: Pudra, kirpik kıvırıcı, göz çevresi kapatıcısı, aydınlatıcı, far paletleri, farklı makyaj fırçaları ve süngerleri gibi… Makyaj, sonsuz bir dünya ama bütçenizi çok sarsmaya gerek yok; yeni başlayanlar için yukarıda listelediğimiz malzemeler yeterli olacaktır.

Makyaj