ozge-cerrahoglu-buyuk

Herkese merhaba, ben makyaj artisti Özge Cerrahoğlu… Instagram takipçilerim biliyordur ki günlük yaşantımda bakım ve makyajıma özen gösteririm; her durum için makyaj çantamı hazırlıklı tutarım. Peki, ben bir makyaj artisti olarak neler kullanıyorum, size neler öneriyorum; yeni yazımdan öğrenebilirsiniz.

Makyaj çantamızda ne kadar seçme ürün varsa makyajı o kadar hızlı ve güzel yapabiliriz. Çünkü malzeme aramakla zaman kaybetmeden, zaten cildimize ve ten rengimize uyan renkler ve ürünler olacağı için riske girilmeden hoş bir makyaj ortaya çıkar. Bu tıpkı, yakıştığından emin olduğunuz birkaç kıyafet kombinini dolapta temiz ve hazır tutmaya benziyor.

Nemlendirici krem yanınızda olsun

Küçük bir kutuda nemlendirici krem, hayat kurtarıcı olabilir. Makyajınızı tazelemek, ellerinizi yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Küçük boy bir fondöten alabilirsiniz

Cilt lekelerini kapatan, renkleri eşitleyen bir fondötenin küçük boyunu makyaj çantanızda taşıyabilirsiniz. Bu sayede hem ağırlık yapmaz hem de acil durumlar için cildinizi toparlayabilir, hazır olabilirsiniz.

ozge-cerrahoglu-makyaj
İşte bu benim günlük makyaj çantam 🙂

Mevsime göre pudranızı seçin

Pudra, makyaj çantasında bulunursa kurtarıcı olabilir. Yazın terleyen cildi mat göstermek için toz pudralar kışın ise kuruyan cildi düzelten kremsi pudralar tercih edilebilir.

Allık mutlaka çantanızda olsun

Allık, cildimizi sağlıklı ve canlı gösteren bir üründür. Toz allıklar genelde krem allıklara göre daha uçucu özelliktedir. Ama her ikisi de gün içinde kaybolabilirler. Bu nedenle makyaj çantamızda sürekli bulunursa iyi olacaktır. İş çıkışı ani bir davet veya toplantı çıktığında bir allık hem yanaklara renk verir hem gözlere gölge verir hem de dudakları renklendirebilir.

Bazen bir rimel bile yeterlidir

Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için bazen bir rimel bile yeterli olabilir… Rimel sürüldükten sonra gün içinde kuruyabilir ve etkisini yitirebilir. Bu nedenle yanımızda bir rimel olursa makyaj tazelerken kullanıldığında gözlere canlılık verecektir.

Rujların fazlasından zarar gelmez

Rujlar, makyaj çantasında az yer kaplar ve gün içinde sık sık yeniden sürmek gerekir. Bu yüzden, çantanızda fazladan ruj bulundurabilirsiniz. Özellikle kışın çok kuruyan dudakları nemlendirmek için de kullanılır. Bakım özelliği olan rujlar tercih edilebilir. Ruj sıklıkla etkisini kaybettiğinden dolayı tazelemek gerekir. Bu nedenle çantamızda mutlaka bulunması gereken bir üründür. Pırıltılı ve likit rujların da kullanımı kolay olmasından dolayı kirpik diplerine sürüp makyajımızın daha da göze çarpmasını sağlayacaktır.

Güzellik püf noktası: Dudaklarınızın pürüzsüz görünmesini istiyorsanız, haftada bir kez peeling yapmanızı öneririm; bu sayede ölü deriler yok olacaktır. 

ozge-cerrahoglu-imza

Sevgilerimle,

Özge Cerrahoğlu

Profesyonel makyaj artisti

Güzellik hakkında soru ve önerileriniz için beni Instagram’dan takip edebilirsiniz, buraya tıklayın!