Limon, hem sağlık hem de cilt için çok faydalıdır. Yüksek tansiyondan, cilt sağlığına birçok konuda şifa kaynağı bir besindir. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için limonun mucize faydalarını araştırdık. Limon hakkında değerli bilgilere sahip olmak için özel haberimizi hemen okumaya başlayın.

Limon vitamin kaynağıdır!

Limonun faydaları denildiğinde ilk akla gelen özelliklerden biri yüksek oranda C vitamini içermesidir. Peki, C vitamini ne işe yarar? C vitamini; bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansızlığa iyi gelir. Yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlar. Anti bakteriyel özelliği sayesinde derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Vücut ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Göz sağlığını korur. Bu bilgiler ışığında limonu daha fazla tüketmeliyiz değil mi?

Limon vücut sağlığını destekler!

Vücudunuzun daha dinç ve güçlü olmasına yardımcıdır. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir ve sindirimi kolaylaştırır. İdrar söktürücü özelliğe sahiptir. Kandaki zararlı hücreleri temizler ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yüksek ateşi ve yüksek tansiyonu düşürür. Diş ve diş etlerini kuvvetlendirir. Mide bulantısı ve baş dönmelerine iyi gelir. Regl sancılarının azalmasına yardım eder. Diş beyazlatmaya yardımcı olur.

Limon cildi güzelleştirir!

Limon, anti bakteriyel özelliği sayesinde cilt yüzeyindeki sivilce ve aknelerin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Gün boyunca olumsuz dış etkenlere maruz kalan cildinizi, derinlemesine temizler. Ölü hücre, siyah nokta gibi güzelliğinize gölge düşüren cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Limon nasıl kullanılır?

Limon suyu salata ve yemeklerde kullanıldığında hem zengin bir aroma katar hem de sağlığınız ve güzelliğine katkı sağlar. Limon kabuklarını haşlayıp suyunu içerseniz; hem bağışıklık sisteminiz güçlenir hem de grip ve nezleye çözüm üretmiş olursunuz. Limon, kabuklarıyla birlikte banyo suyuna sıkılıp bu su ile banyo yapılırsa kan dolaşımını hızlandırır ve cildi canlandırır.