limonlusu-icmek

“Yüksek Topuklar” olarak size her sabah limonlu su içmenizi öneriyoruz. Limonlu su neye iyi gelir, limonlu suyun faydaları nelerdir, limonlu su nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını özel haberimizde sunuyoruz. İşte, zayıflamaktan halsizliğe kadar limonlu suyun faydaları!

Limonlu su nasıl yapılır?

Limon suyundan en iyi verimi almak için, uyandıktan sonra içtiğinizden emin olun. Bir limon alın, ikiye bölün ve bir yarısını ılık bir büyük bardak suyun içine sıkın ve için.

Fazla kilolara çözüm

Ilık limonlu suyu düzenli içtiğimizde mide asitlilik oranı düzenlenir. Mide asidi yüksek olan kişiler sürekli bir şeyler yiyerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar. Bu da kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya neden olur. Limonun içerisinde bulunan pektin lifi acıkmayı geciktirir.

[wp_ad_camp_2]

Mide yanmasına iyi gelir

Limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Güne bir bardak limonlu suyla başlayın.

Stresi yatıştırır

Çağımızdaki en önemli kanser, kalp krizi, panik atak gibi hastalıkların sebebi stres olarak gösteriliyor. Siz de yaşıyor musunuz? Stres, bağışıklık sistemini zayıflatır bu yüzden de bağışıklık sistemini destekleyen C vitaminli gıdaları tüketmek stresli olduğunuz anlarda öncelikli olmalıdır. Limon da mükemmel bir C vitamini kaynağıdır.

limonlu-suyun-faydalari

Sinirleri sakinleştirir

Limon kokusunun sinir sisteminde sakinleştirici etkisi olduğunu bilmelisiniz. İşte, sinir sistemindeki bu sakinlik, depresyona ve endişeye iyi gelir. Size mutluluk vereceği için de kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Limon sindirim sistemine girdiğinde vücuda enerji verir.

Dinçlik ve canlılık verir

Kendinizi dinç hissetmek için sürekli kahve içiyor ve aksine halsiz mi kalıyorsunuz? Her sabah limonlu su için çünkü kafein ihtiyacınızı azaltır. Sabahları bir fincan kahve yerine ılık limonlu bir su içerseniz kesinlikle öğleden sonra çöken o rehavet hayatınızdan çıkacak, göreceksiniz.

Evde alkali su yaparsınız

Son zamanlarda çok konuşulan ve reklamlarda sıkça görülen alkali suyu, evde limonla yapabilirsiniz. Limon en alkali gıdalardan biridir ve içinde bulunan sitrik asit sindirildiğinde asitlilik yaratmaz.

[wp_ad_camp_2]

Limon su hakkında uyarı

Limonlu su, bazı insanlarda tansiyon düşmesine sebep olabilmektedir. Eğer, tansiyon hastalığınız varsa limonlu su içmeyiniz. Bunun yerine yine C vitamini içeren kivi, maydanoz, portakal, greyfurt gibi besinlerle mucizevi faydalar gösteren sular hazırlayabilirsiniz.

Şimdi limonlu su için!

Limonlu su ne işe yarar, öğrendiniz, şimdi bir bardak limon su için!