farmasi
farmasi

Her sabah limonlu su içmenin 6 faydası

Sabah uyandığınızda bir bardak limonlu su içmenin faydalarını biliyor musunuz? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, kilo vermekten karaciğer temizlemeye kadar limonlu suyun faydalarını anlatıyoruz. Bu güzel alışkanlık, hayatınıza sağlık ve mutluluk getirecek!

Bir su bardağı oda sıcaklığında suyun içerisine yarım limonun suyunu ekleyip karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, limonlu suyu aç karnına şifa niyetiyle yudum yudum için.

Kilo vermeye yardımcı oluyor

Limonlu suyun faydalarından biri, metabolizma hızını yükseltip daha çok kalori yakmaya yardımcı olmasıdır. Her sabah bir bardak limonlu su içerek, kilo vermeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. Deneyin ve görün!

farmasi

Limonlu su karaciğer temizliği yapıyor

Alkol, gazlı içecek, kızartma, tuzlu, unlu ve şekerli gıdalar karaciğerin sağlığına zarar veriyor. Limonlu su içmek ise, karaciğer temizliğine yardımcı oluyor. Bu sayede, hormon dengesi sağlanıyor.

Grip ve hastalıklara karşı koruyor

Limonlu suyun içeriğindeki C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Havaların soğuk olduğu sonbahar ve kış günlerinde bir bardak limonlu su içerek kendinizi korumaya alabilirsiniz.

Her sabah bir bardak limonlu su için.

Limonlu su mutluluk veriyor

Günümüzde birçok hastalığın sebebi olarak, stres gösteriliyor. Limonlu su içindeki vitamin, mineral ve lifler stres hormonunu dengede tutmaya yardımcı oluyor. Limonlu su içerek güne daha mutlu bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kötü ağız kokusunu önlüyor

Sabah uyandığınızda veya gün içinde ağız kokusu problemi varsa, limonlu su size doğal çözüm sunuyor. Ağız içindeki bakterileri temizleyip daha ferah bir nefese kavuşmanızı sağlıyor.

Limonlu yağ yakımını hızlandırıyor

Gece boyunca susuz kalan vücudumuz, metabolizma sistemini yavaşlatıyor. Ancak, sabah aç karnına bir bardak limonlu su içmek metabolizmayı uyandırıyor. Bu sayede yağ yakımını hızlandırıyor.

Limonda C vitamini vardır.

Limonlu su içmenin püf noktaları:

Limon, bazı kişilerde tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir. Eğer, bu tarz bir sorununuz varsa limonlu su size uygun değildir. Ancak, üzülmeyin. Benzer faydalara sahip elma sirkeli su içebilirsiniz.

Hamilelikte limonlu su içilir mi sorusunun en doğru cevabını doktorunuz verecektir. Çünkü, her hamilelik kendine özeldir. Birine iyi gelen, başka birine iyi gelmeyebilir.

C vitamini, vücutta depolanmaz. Bu yüzden, her gün alınması gerekir. Bu bilgiden yola çıkarak her sabah limonlu su içmenizin uygun olduğunu görebilirsiniz.

Sabahları limonlu su içmeyi unutmamak için telefonunuza alarm kurun. Uyanın, dişlerinizi fırçalayın ve bir bardak limonlu suyu şifa niyetine için.

Yorum Yapın