California Cevizi
California Cevizi

Limon gerçekten tansiyon düşürür mü?

Limon içinde barındırdığı vitaminler sayesinde sağlığa olumlu etki eder. Potasyum kalp, sinir ve beyin fonksiyonlarının düzenli çalışmasına yardımcı olur. Peki, limon tansiyon düşürür mü? ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere limonun tansiyon üzerindeki etkilerini açıklıyoruz.

Limon, yüksek tansiyon problemi için başvurulan doğal yöntemlerden biridir. Ancak, kronik yüksek tansiyon probleminiz varsa limonun tansiyon ilaçlarının bir alternatifi olamayacağını bilmelisiniz. Tansiyon ilacı kullanmadan, yalnızca limon suyu içerek tansiyonu düşürmeye çalışmak yanlış olur.

Yüksek tansiyonun damar sertliği, strese, damar tıkanıklığı gibi pek çok sebebi vardır. Limonla tansiyonunuzu dengelemeye çalışmadan önce, yüksek tansiyonun sebebini anlamalısınız. Bunun için en doğrusu uzman bir doktora danışmaktır.

Çorbalara, salatalara ve yemeklere taze limon suyu ilave ederek tansiyonunuzun yükselmesini önleyebilirsiniz. Düşük tansiyona sahipseniz, limonlu su size uygun değildir. Hamilelikte limonlu su içebilir miyim diye soranlara da en doğru cevabı doktorunuz verecektir. Çünkü, birine iyi gelen, başka birine iyi gelmeyebilir.

Limonun tansiyon üzerindeki etkilerini öğrendiniz. Bunlar da ilginizi çekebilir:

Ayran tansiyonu düşürür mü, yükseltir mi?

Tansiyon düşüren besinler nelerdir?

Tansiyonu düşürmek için öneriler

Yorum Yapın

vestel