limonla-guzellik

Limon maskesi nasıl yapılır, ne işe yarar?

Sivilceler, siyah noktalar ve aknelerden mi şikayetçisiniz? Bu sorunlardan kurtulmanız için size müjdeli bir güzellik haberimiz var: Limon maskesi kullanın! Cildi tamamen yenileyen, sivilcelerdeki mikropları temizleyen limon maskesi nasıl yapılır, ne işe yarar, limonun cilde faydaları nelerdir; detaylarıyla anlatıyoruz!

Herkes bilir ki limon, yüksek oranda C vitamini içerir. Ama pek az kadın C vitaminin cildi gençleştirmede, sivilceleri gidermede ve siyah noktaları temizlemede etkili olduğunu bilir. Evet, limon maskesi işte bu harika içeriğiyle cilde mucize faydalar sağlar. Üstelik, hazırlaması ve uygulaması gerçekten çok kolaydır!

[wp_ad_camp_2]

Limonun faydalarından biri, anti bakteriyel yani mikrop temizleyici özelliğe sahip olmasıdır. Böylelikle cilt gözeneklerinde kalan makyaj artıklarını, kirli havanın olumsuz etkilerini, sigara dumanını veya ciltteki kir ve yağları derinlemesine temizler.

Limon maskesi nasıl yapılır?

1 adet limonun suyunu sıkıp 1 su bardağı ılık suyla bir şişede karıştırın. Sabah ve akşam, bir pamuk yardımıyla limonlu suyu cildinize sürün. Durulamanıza gerek yoktur.

Limon maskesinin faydaları nelerdir?
  • Cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlar.
  • Sivilce ve sivilce izlerini iyileştirir.
  • Siyah nokta temizlemeye yardımcıdır.
  • Yağ dengesini önler.
  • Aknelerin iyileşmesine yardım eder.
  • Cildi derinlemesine temizler, kirlerden arındırır.
Limon nasıl kullanılır?

Limonu, sadece cilt güzelliği için değil diyet ve kilo vermek için kullanabilirsiniz. Ödem söktürücü özelliğe sahip limonlu detoks suyunu her gün içerek kolay ve sağlıklı zayıflama mucizesini yaşayabilirsiniz. Her sabah limonlu su içmek kendinizi daha zinde ve mutlu hissetmenizi sağlar.

Limonun faydaları nelerdir?

Limon, vücut sağlığı için en faydalı besinlerden biridir. Aşağıda, limonun faydalarından bazılarını bulabilirsiniz:

  1. Adet sancısını giderir. Bir bardak ılık suya bir limonun suyunu ve bir çay kaşığı süzme bal ekleyip karıştırıp için.
  2. Ayak kokusunu giderir. Bir leğen suya bir limonun suyunu ve bir yemek kaşığı okyanus tuzunu ekleyip karıştırın. Ayaklarınızı bu karışımda yarım saat bekletip durulayın.
  3. Boğaz ağrısını geçirir. Bir limonun suyunu bir tatlı kaşığı şekerle karıştırıp gargara yapın, boğaz ağrısını geçirecektir.

guzellik_tavsiyeleri_haberalti_banner