Cevaplıyorum: Lazer epilasyon acıtır mı?

sasiran_kadin

Kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri, lazer epilasyondur. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bu güvenli yöntem sayesinde önemli bir sorundan kurtuldum. Lazer epilasyon yorumlarımı sizlerle paylaşırken, bana en çok şunu sordunuz: “Lazer epilasyon acıtır mı?

Aslında sorunun yanıtını tam anlamıyla verebilmek için öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum. Acı eşiğim oldukça düşüktür, kaşlarımı aldırırken bile gözümden yaş geldiği olmuştur. Eskiden, tüylerimi epilatör ya da sir ağdayla alırken inanılmaz bir acı duyuyordum. Acıyı azaltmak için tüylerimi alacağım bölgelere buzla kompres yapmak, uyuşturucu krem sürmek, pudra sürmek gibi çeşitli yöntemler denemiştim ancak pek işe yaradığını söyleyemeyeceğim.

Lazer epilasyona başlarken de korkunç acılar duyacağımı ama sonunda tüylerden tamamen kurtulacağımı bilerek buna dayanabileceğimi düşünüyordum. Ama lazer epilasyonda beklediğim acıyla karşılaşmadım. Bacaklarda, koltuk altı bölgesinde neredeyse hiç acı yok! Hatta koltuk altı seansı ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor anlamıyorum bile… Bacaklarda ise ayaklara yakın olan kısımda sinek ısırığına benzer minik acılar var ve yukarı doğru çıkıldıkça o acı da ortadan kayboluyor. En merak edilen bölüme geliyorum: bikini bölgesi! Sir ağda ya da epilatörle alırken duyduğunuz acıyı yüze bölün: işte, bikini bölgesi lazer epilasyon sırasında sadece bu kadar acıyor. Zaten işlem o kadar kısa sürüyor ki fazla hissetmiyorsunuz. Özetle, bana göre lazer epilasyonda pek acı yok.

tuylerden-kurtulmak

Güzel bir haberle devam etmek istiyorum: Lazer epilasyon yorumlarımı Yüksek Topuklar’da yazdığımı ve sizlerden çok ilgi gördüğünü lazer epilasyon uzmanı Ayşegül Hanım ile paylaştım. Bunun üzerine o bir jest yaptı ve ‘Yüksek Topuklar’dan gördüm’ diyerek lazer epilasyon yaptırmak isteyenlere %20 indirim fırsatı sunuyor.

Her yazımda önemle altını çizdiğim bir nokta var: lazer epilasyon yaptırdığınız merkezin sağlık kurallarına uygun olması, işlemi yapan kişinin gerçekten uzman ve bilinçli olması, kullanılan epilasyon aletinin son teknoloji gerekiyor.Benim gittiğim lazer epilasyon merkezi temizliğe önem veriyor, hangi renk tüye hangi lazerin uygulanması gerektiğini çok iyi biliyor, lazer epilasyona başlama mevsimi için doğru yönlendirmeler yapıyor.

Aşağıdaki numarayı arayıp indirimli lazer epilasyon fiyatı, randevusu alabilirsiniz. Yüksek Topuklar aracılığıyla aradığınızı belirtin, %20 indirim alın! 🙂

Ayşegül Şenol – Lazer Epilasyon Uzmanı

Telefon numarası: 0505 622 21 65

Beni mutlu eden bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum: lazer epilasyon merkezini son ziyaretimde, Yüksek Topuklar’da yazdığım lazer epilasyon yazılarını okuyan, sözüme güvenerek giden bir aile olduğunu öğrendim. Üstelik Bursa’dan geliyorlarmış hem de tüm aile! Memnun kalıp, “kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri” dediğim lazer epilasyondan, başka insanların da faydalanması beni çok mutlu etti.

arzu-karabulut-son

Arzu Karabulut

14 Yorum

 1. asla asla acı hissi herkeste aynı degil .Kişiden kişiye degişiyor.Bence inanılmaz bir acı aklımın çıkacagını düşünüyorum seans esnasında.

 2. öncelikle şunu söyleyeim ki ağrı eşiğim yüksektir. laser epilasyonda koltukaltında acı hissetmiyorum ancak bacaklarımın üst iç kısımlarında acı başlıyor ve bikini bölgesi doruk noktası oluyor. ağdadaki acıdan farksız ama kısa sürmesi ve sonuçları dolayısıyla yine de diğer yöntemlere göre cazip geliyor.

 3. Ben bugün yüzüme yaptırdım resmen ölüyodum yak kibriti dolaştır suratında aynı öyle çıldıracaktım

 4. [b]Sevgili Sevil,
  Yorumundan anlıyorum ki sen de lazer epilasyon yaptırıp mutlu kadınlar kervanına katılmışsın ;)[/b]

 5. [b]Sevgili Serpil,
  Çok haklısın: acı hissi kişiden kişiye göre değişir. Ben, bana göre olan acı hissini yazdım ve çok şükür lazer epilasyon yaptırırken canım acımıyor.[/b]

 6. [b]Sevgili Seda,
  Daha önceki yazılarımda yer vermiştim, dudak üstü bölgesindeki tüylerim için de lazer epilasyon yaptırıyorum. Yorumunu görünce çok şaşırdım çünkü yüzdeki tüylerim alınırken hiç hissetmiyorum. Acaba bende mi bir gariplik var? 🙂 Gittiğim merkezde Alexandrite cihaz kullanılıyor, onun sayesinde acı duymuyor olabilirim.[/b]

 7. [b]Sevgili Dilara,
  Size yardımcı olmayı isterdim ancak İstanbul’da yaşadığım için Ankara’daki güvenilir lazer epilasyon merkezlerini bilmiyorum. Belki, yorumunuzu okuyan ve Ankara’da yaşayan kişiler size yardımcı olacak bir cevap verirler.[/b]

 8. bugün lazere gittim genital bölge için uyuşturucu krem uygulamama rağmen 3 atış yaptırabildim başka bir yöntemi olan var mı? yardım istiyorum

 9. Ben 13 yasindayim bacaklarimi makinayla aliyorum ama tam almiyor elimi bacagima surdugimde kil geliyor bastirarak da denedim ne yapmaliyim

 10. Ben 14 yaşındayım Esmer tenliyim Ama yine de Yüzümdeki bazı Tüyler Belli oluyordu Bende traş jileti ile Aldım içim rahat etmedi için Arada bir Böyle yapıyorum Tüylerim Daha sert mi çıkar Bir de Çözüm olarak ne yapmalıyım?

 11. Ben 13 yaşındayım Esmer tenliyim Yüzümdeki bazı tüyler yüzünden Bende traş jileti ile Almaya karar verdim Daha sonra ben denedim Arada bir böyle yapıyorumTüylerim daha sert mi çıkar Ve ayrıca Çözüm olarak ne yapmalıyım ? yardımcı olabilir misiniz?

 12. benm de acı eşiğim çok çok kötü lazere gitmek istiyorum ama o acıya nasıl dayanırım bilemem

Yorum Yapın

vestel