Herkese merhaba, ben Arzu! Lazer epilasyon yaptıranlardan biriyim ve hayatıma büyük kolaylık kazandırdı. Sizlere, lazer epilasyon deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Bu sayede lazer epilasyon hakkında bilgi edinip, kararınızı netleştirebilirsiniz.

İstenmeyen tüylerimden kurtulmak için harika bir karar aldım: Lazer epilasyon yaptırdım, yorumlarımı paylaşıyorum! Ağda, jilet, epilatör kullanmayı bıraktım, her daim pürüzsüz tenimle kendimi harika hissediyorum! Eğer, aklınızda lazer epilasyon yaptırmak varsa, deneyimlerim size yardımcı olacaktır.

  • Lazer epilasyon gerçekten işe yarıyor mu?

Lazer epilasyon detaylarına geçmeden önce size biraz kendimden bahsedeyim; beyaz tenli, “sarı mı yoksa kahverengi mi olsak?” diye kararsız kalmış tüylere sahibim… Lazere başlamadan önce tüylerimi zaman zaman sir ağda, zaman zaman da jiletle alıyordum.

Ağda yapıldığı gün boyunca kızaran bacaklarımdan, koltuk altı ya da bikini bölgesindeki batıklardan söz etmeme gerek var mı? Ne zor günlerdi! Ağdayla almak için tüylerin uzamasını bekliyordum ya da acil bir işim varsa jiletle alıyor tekrar başa dönüyordum. Gün ışığına geçip “bir elimde cımbız, bir elimde iğne” edasıyla batıklarımı temizlemeye çalışıyordum. Çok şükür o günler geride kaldı. Şimdi Pamuk Prenses gibiyim! 🙂

  • Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyona gitmeden birkaç gün önce bacak, koltuk altı ve bikini bölgemdeki tüyleri jiletle alıyorum. Bu sürede tüyler, 2 mm kadar uzamış oluyor. Kendimi güvenle Ayşegül Hanım’ın ellerine bırakıyorum ortalama 20 dakika tüm tüylerim lazerle yakılmış oluyor.

Ayşegül Hanım’ın kullandığı makine; tene direkt temas etmiyor, cilde belli bir mesafeden tüy köklerine atış yapıyor. Açıkçası ben bu yöntemi hijyenik ve güvenli buluyorum. Çünkü, bu sayede başka birinden gelebilecek bakterilerin önüne geçiliyor, bulaşıcı hastalıklar önleniyor. Yani mesela bir arkadaşınızdan “ay lazere gittim bana mantar bulaştı” gibi sözleri; Ayşegül Hanım’a giderseniz söylemeyeceğinize garanti verebilirim, sıfır risk!

  • Lazer epilasyondan sonra ne oluyor?

Lazer epilasyon işlemi yapıldıktan sonraki 3 gün içerisinde tüyler kendiliğinden dökülüyor. Yeniden lazere gidene kadar hiç korkmadan tüylerinizi jiletle alabilirsiniz. Tüyler çoğalmıyor, kalınlaşmıyor. Bir sonraki seansa kadar kese yapıp cildinizi yenilemeniz ve nemlendirici krem kullanmanız çok fayda sağlıyor.

  • Lazer epilasyonda hangi aşamadayım?

Haziran ayında başlamış olduğum lazer epilasyonda çok iyi ilerleme kaydettik. Tüylerim inanılmaz seyrekleşti ve inceldi. İlk seanslarda ortalama 1 ayda çıkan tüylerim artık 2 ayda çıkıyor. Tabii seanslara düzenli devam ettikçe tüylerimden tamamen bitecek! Sanıyorum 3 seans sonra tüy görmeyeceğim. (Ne mutlu bana!) Bu arada sir ağdadan dolayı başıma bela olan batıklardan tamamen kurtuldum.

  • Lazer epilasyonu nerede yaptırıyorum?

Ben lazer epilasyon için Türkiye’de bu uygulamayı ilk yapan kişilerden biri olan Ayşegül Şenol’a gidiyorum. Beni gerçekten iyi anlıyor, acı seviyeme göre lazer epilasyon cihazının derecesini ayarlıyor. Herkesin beklentisi farklı olabilir ama ben öncelikle acı çekmeden tüylerimden kurtulmayı istiyordum. Lazer epilasyon makinesinin ucundaki soğutucu aparat sayesinde acı hissi azalıyor. Örneğin benim gibi kaşının aldırırken bile ağlayabilen canı tatlının tekiyseniz; Ayşegül Hanım’a söylüyorsunuz, o da size en uygun lazer epilasyon dalga boyutunu ayarlıyor. Yani bu ne demek oluyor? Ağdadaki gibi acı yok ama kalıcı başarı var!

Benim lazer epilasyon yorumlarım işte böyle. Umarım siz de en kısa sürede lazer epilasyona başlayıp istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulursunuz.

Arzu Karabulut / Yüksek Topuklar