Burun estetiği operasyonları günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok fazla tercih edilen ve en fazla yapılan estetik operasyonlardandır. Teknolojinin de gelişmesi ile beraber günümüzde pek çok burun estetiği türü ortaya çıkmıştır. Bu türlerden bir tanesi de lazer destekli burun estetiğidir. Lazer destekli burun estetiği açık veya kapalı burun estetiğine ek olarak kullanılan bir işlemdir. Bu işlem burun estetiği yapan cerrahlara oldukça yardımcı olmaktadır.

Operasyon yaptıracak olan hastanın burun derisinde kalınlık varsa cerrahlar operasyon sırasında lazer tekniği kullanarak burun derisini inceltebilmektedirler. Lazer destekli burun estetiği ile birlikte burun daha güzel bir şekle getirilmektedir.

Açık teknik yapılan ameliyatlar ise burnun içindeki kıkırdak dokunun şekillendirilmesi yapıldıktan sonra, lazer ile inceltme işlemine geçilir. Burnun dışında bulunan deri tabaka lazer desteği ile inceltilerek operasyon tamamlanabilir.

Kapalı teknikte ise buruna kesi açmadan burnun içerisinde işlemler gerçekleştirilir. Burunun delikleri arasından girilerek hem cerrahın hem de hastanın kolay bir şekilde ameliyatı tamamlamasına neden olabilmektedir. Burunun iç yapısındaki kemik, kıkırdak gibi kısımlar şeklini aldıktan sonra eğer dış tabakada burunun kalın görünmesini sağlayan etmenler varsa yeniden lazer uygulamasın başvurularak, lazer tedavisi ile burunun dış tabakasındaki kalınlıklar düzeltilebilmektedir.

Saç ekimi işlemlerinde de olduğu gibi lazer destekli burun estetiğinde lokal anestezi tekniği kullanılmaktadır. Son derece önemli bir işlem olan burun estetiği öncesi operasyon yaptıracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır.

Yüz gençleştirme veya diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi hastalar cerrah seçmeden önce iyi bir araştırma yapmalıdırlar. Özellikle lazer destekli burun estetiği yaptıracak olan kişiler cerrahlarının bu teknolojiyi ne kadar iyi kullanıp kullanmadığına bakmalı ve mümkünse cerrahlarının önceden bu yöntemle yaptığı estetik işlemleri incelemelidirler.