Gençken insan o muhteşem prensin varlığına inanıyor ama yaş ilerleyip, hayatın gerçekleri tek tek yüzünüze çarpmaya başladığında ve biraz da kendinize bakmayı biliyorsanız, o prensin bir masal olduğunu da anlıyorsunuz. Nasıl mükemmel kadın yoksa, mükemmel erkek de yok! Ancak devam ettirdiğiniz ilişkinizdeki kusurlu yanları törpüleyerek, mükemmele en yakın olanı yakalayabilirsiniz.

 

Sizin hayaliniz evlilik veya birlikte yaşamak olabilir. O zaman yapılacak en doğru hareket, evlilik denildiğinde kaçacak delik arayan sevgilinize baskı yapmak yerine, ona örnekleri göstermek olacaktır. Çevresinde evli ve mutlu olan kişileri gözlemleyin ve onlarla daha çok bir araya gelmeye çalışın. Sizin çevrenizde evliliğini mutlu götüren insanlar varsa, onu tanıştırın, kaynaştırın.

 

Elbette bunları da gözüne sokmayın. Zamanla, yavaş yavaş anlamasına müsaade edin. Sonuçta aynı şey sizin için de geçerli. Belki siz de sadece bir öğretilmişlikten yola çıkarak evlenmek istiyorsunuz. Belki evliliği yaşayan insanlarla geçireceğiniz vakit, sizin evlilik kararından dönmenize yol açacak.

 

Bir ilişkinin önemli çıkmazlarından biri de cinselliktir. Yatakta sadece kendini düşünen bir partneriniz varsa, ona karşı iğneleyici sözler kullanmak yerine, ters köşeye gol atın. Yaptığı en ufacık şeyi bile övün ve onun bu hareketini göklere çıkartın. Neyi sevdiğinizi ona ifade edin, nelerden hoşlandığınızı ve ne yaparsa daha çok mutlu olacağınızı fısıldayın.

 

Bencil yetiştirilen çocuklar büyüdüklerinde de bencil davranıyorlar. Bu sadece ilişkisinde değil, muhtemelen tüm yaşantısında benzer şekildedir. Onun enden böyle davrandığını anlayın ve değiştirmek için sabırlar yol alın.


Beyaz atlı prensinizi beklemek yerine, sahip olduğunuz sevgilinizin huylarını biraz çaba göstererek düzeltmeye uğraşmak, size sonunda istediğiniz o prensi verecektir.

 

Yaptıkları takdir edilen insanlar daha dikkatli ve özenli olurlar. Halledilmesi gereken bir sorun varsa, partnerinizin o konudaki bütün çabalarını görün ve alkışlayın. Kendinizi onun yerine koyun ve onun hayat görüşüyle bakın. Empati, pek çok ilişkiyi kurtarır. Ayrıca unutmayın ki; siz de peri kızı değilsiniz!

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.