Salı günleri bizleri ekran başına kilitleyen, harika kostümleri ve konusuyla sürükleyici bir dizi olan Kurt Seyit ve Şura’nın yeni bölümü 25 Mart 2014 Salı günü, saat 20.00’de, Star TV’de ekrana gelecek.

Kurt Seyit ve Şura’nın 3. bölüm özeti

Kurt Seyit ‘ in ilgisinin bir bahisten ibaret olduğunu öğrenmek, Şura ‘ ya hayatındaki ilk aşk acısını tattırır. Şura ‘ nın kırgınlığını hisseden Seyit ne yanlış yaptığını bilmeden sesini Şura ‘ ya ulaştırmaya çalışır. Şura yarasını tek başına sarmaya çalışırken, Petro Barones Lola ile başladığı oyununu ustalıkla noktalar.

Şura babasının hastalığıyla ilgili gerçeklerle yüzleştiği, en çaresiz anında Kurt Seyit ‘ i yanında bulur. Kurt Seyit cepheye gitmeden önce, ikisini bir araya getiren kaderleri aşkları için ikinci bir şans olur. Ancak Seyit, aklında babasının vasiyeti, geleceğinde kendisini bekleyen büyük bir savaş varken, Şura ‘ ya tutamayacağı sözler vermez. İlk bakışta başlayan masalsı aşkları ayrılıkla sınanmadan önce kalplerinde de büyük bir savaş verir.

Kurt Seyit ‘ in en yakın dostlarından biri olan Tatya, bu aşkın sonsuzluğa uzanacak yolculuğunda en değerli boşluğu doldurur. Kurt Seyit ve Şura aşka teslim olduklarında, Petro ‘ nun kalbinde de kapanmayacak bir kara delik açılır. Seyit cepheye gitmek üzere yola çıktığında, farkında olmadan hayatını ve aşkını en büyük düşmanına emanet edecektir.

Kurt Seyit’in kendisine yazdığı mektubu okuduğunda onu affeden Şura ile Seyit’in cepheye gitmeden önceki buluşması aşk dolu anlara sahne oldu. ‘Seni bir daha göremezsem bilki sen benim için hep en güzel kalacaksın. Sen benim yaşamak için tek sebebimsin’ diyen Seyit ile Şura artık birbirlerine ait olduklarını ise ‘Kalbim sana emanet’ sözleriyle mühürledi.

Kurt Seyit ve Şura 3. bölüm fragmanı