Hani bir atasözü vardır ya, “kasap et derdinde, koyun can derdinde” diye; seninki biraz öyle olmuş. Doğu’da özellikle Şırnak’ta askerlik yapmak, gerçekten çok zor. Ülkenin içinde olduğu durumu da göz önüne alırsan, her gün şehit haberleri gelen bir bölgede askerlik yapıyor sevgilin. Belki dün akşam karşılıklı yemek yiyerek sohbet ettiği bir asker arkadaşının, ertesi gün ölüm haberini duyuyor. Bu durumu gözünde canlandırmanı istiyorum. İnsan her an sıranın kendisine geleceğini düşünerek nasıl yaşar? Bir hayal etmeye çalış.

İsteksiz konuşuyor diyorsun ama kim bilir hangi şartlarda telefon görüşmesi yapıyor, bunu tahmin etmeyi dene. Sen evinde, ailen ve sevdiklerinle oturuyorsun. O canını dişine takmış, ölüm kalım savaşı veriyor. Doğal olarak senin düşündüğün gibi düşünemez.

Sevgili kardeşim, kendini onun yerine koy. Adamın içinde bulunduğu hali anlamaya çalış. Zaten orada bin tane derdi var, bir de seni kafasına takmak ona zor gelmiştir. Orada insanın ne psikolojisi kalır, ne düşünme yetisi, dayanacaksın. Onun suyuna gideceksin.

Bence otur, güzel bir mektup yaz. Onu daha önce anlayamadığından dolayı özür dile ve onu çok sevdiğini anlat. Belki ilişkinizi toparlamaya yardımcı olur. Umarım sevgilinin içinde bulunduğu durumu anlamana yardımcı olabilmişimdir. Senin de sevgiline kavuşmanı ve teskeresini bir an önce almasını diliyorum.

Sevgilerimle…
Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!

Merhaba
Benim sevgilim Şırnak’ta askerde ya da sevgilimdi. 1 ay önce ayrıldık. Sebebi de bana çok saçma gelen bir şey. Kardeşim ilişkimizi onaylamıyordu. Nette kardeşimle sevgilim atışmışlar. Benim bundan o günün akşamı haberim oldu ve benden ayrılmak istedi. Zaten 3 aydır filan çok soğuk davranıyordu. İsteksiz isteksiz konuşuyordu ama beni sevdiğini biliyordum. En azından hissediyordum. Psikolojisi bozuktur diye hep alttan aldım, hep sabrettim ama bu kez hiçbir şey yapmadım çünkü kendisi söylüyordu, biz hiç ayrılmayacağız, hiç duygularım değişmeyecek diye. Şimdi neden böyle yapıyor anlamıyorum. 1 ay geçti ayrılalı, bir kez bile aramadı. Hiç mi sevmedin diyorum kendi kendime, çok acı çekiyorum. Abla bir akıl verin lütfen, cevabınızı bekliyorum. Gerçekten hiç sevmemiş mi beni acaba? Benimle 1 hafta iyi konuşursa, 10 gün soğuk konuşuyordu. Neden böyle yapar bir insan? Lütfen mailinizi bekliyorum. Saygılarımla..
Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!