siyah-pantolonlar

“Saatlerdir dolabımı karıştırıyorum, içinde ne varsa dışarıya çıkardım. Beni şık göstereceğine emin olduğum hiçbir kıyafet bulamakla birlikte odamın dağınıklığını toplamakla da uğraşacağım. Allah’ım, benim suçum ne? Beni, neden giyecek hiçbir şeyi olmayan bir kadın olarak yarattın?”

Günlerdir beklediği akşam yemeği daveti geldiğinde, ofise gitmek için hazırlandığında veya son dakikada en sevdiği müzik grubunun konseri olduğunu öğrendiğinde; yukarıdaki cümleleri kuranların ellerini görelim lütfen! Tamam, normale dönebilirsiniz: yalnız değilsiniz! Ancak, kot pantolonla nasıl şık olunur öğrendiğinizde hızlıca hazırlanıp kendinizden ve güzelliğinizden emin olabilirsiniz.

Filozof Sokrates diyor ki: bir sorunun çözümüne giden yol, öncelikle sorunu kabullenmekten geçer… Teorinin ilk şartını yerine getirdik: giyecek hiçbir şeyimiz olmadığı sorununu kabul etmişsek doğru yoldayız demektir… Şimdi, bizi çözüme doğru yormadan götürecek araçlarımızı tanıyalım: kot ve tişört!

Rahat, şık, çekici ve farklı kadının yardımcıları kot ve tişörtü yakından tanıyalım, hangisi bizim için daha uygundur öğrenelim…

pantolon-kombinleri-27

Vücut tipine kot pantolon nasıl seçilir?

Bacaklarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız; İspanyol paça kot pantolonlar tercih edebilirsiniz. Bu modelde pantolonlar, topuklu ayakkabı ile birlikte giyildiğinde; kalçalarınızın daha dik görünmesini de sağlar.

Daha dolgun hatlı görünmek istiyorsanız; bele oturan ve kalçadan itibaren bollaşan pantolonlar tercih edin. Son dönemin modasından havuç pantolon modeli; istediğiniz etkiyi yaratmanızı yardımcı olur.

Basenleri daha ince göstermek için ne yapmalı?

Basen ve bacaklarını olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız; arka kısmında büyük cepler olmayan pantolonları tercih edin. Koyu renkli kot pantolon giymek; ince görünmenin tüyolarından biridir…

Göbek ve bel çevresindeki fazlalıkları gizlemek istiyorsanız; yüksek belli kot pantolonları tercih edin. Korse tipinde kemerler kullanarak; erkeklerin “can simidi” diye tabir ettiği bel çevresini kamufle etmek için idealdir.

Her vücut tipine uyum sağlayan, dolabınızda mutlaka bulunması gereken joker model ise aşağı doğru dümdüz inen, boru paça kesimli pantolonlardır.

yuksek-bel-pantolon-kombinleri

Vücut tipine göre tişört nasıl seçilir?

  • Göğüslerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız; fiyonklu, desenli, boncuk işlemeli detaylı tişörtler tercih edin.
  • Vücudunuzun üst kısmını olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız; V yakalı tişörtler tercih edin.
  • Omuzlarınızı olduğundan daha dik göstermek istiyorsanız; yüzücü tipindeki kolsuz tişörtleri tercih edin.
  • Kollarınızı olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız; bileklerin bir karış üzerinde biten, orta darlıkta tişörtler tercih edin.

Şık giyinmenin püf noktaları nelerdir?

Vücut hatlarınızın doğal güzelliğini ortaya çıkaran kot pantolonunuzu giydiniz, mevsime göre uzun ya da kısa kollu bir tişört seçtiniz ve sıra ayakkabıya geldi. Şimdi size, ortama göre şık görünmenin sihirli formülünü tarif ediyoruz: parti, konser, bar eğlencesi gibi gece gezmesine çıkacaksanız; rahat yürüdüğünüzden emin olduğunuz yüksek topuklu ayakkabınızı giyin. Sahil kenarında yürüyüş, arkadaşlarla kafede toplanma gibi gündelik aktivitede bulunacaksanız; babet, spor ya da oxford ayakkabınızı giyin… Her iki seçimde de harika görünecek ve ruh halinizdeki değişimi hissedeceksiniz.

sonbahar-etek-kombinleri

Aksesuarlarla görüntünüzü değiştirin

Kot pantolonlarla kombin yaparken sadeliği hareketlendirmek için gösterişli kolyelerden yardım alabilirsiniz. Ayakkabınızın rengiyle uyumlu, büyük taşlı bir kolye; stilinizin sihirli bir el değmiş gibi değişmesini sağlayabilir.

Ayakkabı ve çanta ikilisindeki uyumu pekiştirmek, tarzınıza renk katmak için fularlar kullanabilirsiniz. Dümdüz, beyaz bir tişörtü; büyük desenli bir fularla tamamlayabilirsiniz.

pantolon