Hem sabah erken kalkar, televizyondaki yoga programını yakalarım. Evet, evet, kesinlikle bugün son defa canın ne istiyorsa ye ve vedalaş bu kilo yapıcılarla. İlerde görüşürüz tekrar de.


İnternetten sipariş vereyim o zaman bari. Canım ne istiyor bakalım son defa. Hımmm! 1 porsiyon çiğ börek, 1 porsiyon mantı. Siparişi onayla. Ok. Ah keşke yanına turşu da isteseydim. Neyse onu bakkala söylerim artık…

Aslında zaman değişim zamanı. Şu kitapta ne diyordu? İsteklerinizi listeleyin. Tamam işte şu yemeğim bitsin, bir kendime geleyim, ilk iş hayattan beklentilerimi yazmak olacak. Tabi canım programsız olmaz zaten bu iş. Yol haritamı çıkarayım önce, gitmesi kolay. Ne istediğimi bilmeden, yürüyeceğim yolu nerden bileceğim. Ah telefon! Alo! Olur hadi gidelim valla, ben giyiniyorum, yarım saat sonra buluşalım….

Ne giysem üstüme? Şu kotu giysem, içine girmiyorum ki artık.

Bak bugün dolabı düzeltecektim. Giyilmeyenleri, eskileri, üstüme olmayanları ayıracaktım. Çok gereksiz kalabalık. Hem eskileri atmazsan yeniler gelmez. Neyse şimdi çıkayım, eve dönünce ilk iş bunu halledeceğim. Ağaç oldu kızcağız orada yahu, acele etsem biraz. Neyse ruju arabada sürerim. Taksi…..

Oh valla insanın evi gibisi yok. Aman bu Pınar’da takmış kafayı kocasına. Biraz alttan al işte. Bende sevgili bile yok. Şu damlatan musluğun sesi yüzünden uyuyamıyorum geceleri. Senin en azından bir kocan var. Otur oturduğun yerde. Yok yok, rahat batıyor bunlara. Kitabım nerde yahu, bir yere koydum ama nerde kaldım acaba? Arasına ayraç koyacaktım. Konusunu da unuttum, birkaç sayfa geriden başlar yakalarım canım. Ah be

Pınar, yalnızlık ne zor sen bilmezsin tabi. Kocandan şikayet et. Aşık olsam şimdi ne güzel olurdu. Şöyle Richard Gere’a benzer biri. Elinde akşamları güllerle gelen, beni hediyelere boğan bir adam. Ahhh, hayal tabi bunlar. Sen önce kilo ver. Adam geliyorum seni almaya dese, üstüne ne giyeceksin çok merak ediyorum? Ama tenimizde uyuşsun yani. Sabahlara kadar sevişelim. Şu damlatan musluğu tamir eder herhalde en azından. O alsın canım kıyafetleri de, di mi ama?

Şu internet sitelerinden birine girsem, millet oradan neler buluyor…..

-Merhaba:)
-Ben? Hımm her sabah kalkar spor yaparım. Biraz balık etliyim ama öyle kilolu falan değilim. Disiplinli yaşamayı severim. Sabahları uyanınca günlük programımı kontrol ederim. İşlerimi halleder, kalan zamanımda resim yapar, kitap okurum. Opera severim. Klasik müzik konserlerini hiç kaçırmam. Şık ve kaliteli giyime önem veririm. Peki siz biraz kendinizden bahsetsenize?
-Ya demek Richard Gere’a benziyorsunuz.
-Peki bir şey sorsam size, su tesisatından anlar mısınız?
-Hiç öylesine sordum.
-Yarın mı? Hayır, yarın hiçbir işim yok. Nerde ve kaçta buluşalım?

Bu lanet korseyi nereye koydum acaba?…….

Candan Ünal – Yüksek Topuklar
candan.unal@yuksektopuklar.net