Maddi sıkıntılar yüzünden kısılıp kaldık evlere. Sosyal hayatımız kısıtlı. Yeni insanlar tanımak, farklı ortamlara girmek zorlaştı. Eskiden aldığımız maaşların bir kısmını kulüplere, spor salonlarına, bunun gibi birçok yere harcayıp, aktif yaşıyorduk. Artık öyle bir durumumuz yok. Hatta haftada bir gün yapılan kanka sohbetleri, önce yemekten kahveye, sonra msnde dedikodu yapmaya düştü. Bu yüzden de yalnızız. Hepimiz hem de.

Sevgilisi olan, olmayan, evli, bekar, genç, yaşlı, hepimiz. En kolay yolu yüzyılın mucizesi internet oldu yeni tanışmaların ki ben buna karşı değilim. Hatta üye olduğum siteler de var. İnsan biriktirmeyi severim zaten. Herkesin farklı bir tadı var. Her yaşanmışlık bir deneyim demek bana. Kaç kişi böyle düşünüyor bilmiyorum. Amaçları farklı insanlarla karşılaşıyorsunuz elbette.

En çok dikkatimi çeken, özellikle beylerin anlattığı ortak bir hikaye. Kontör kızlar diyorum onlara. Hikaye şöyle gelişiyor. Muhteşem resmini kendi sayfasına koyan kızımız, gelen tanışma mesajlarına, kendi kriterlerine göre eledikten sonra cevap verir. Sohbetin biraz ilerisinde kızın kendinden hoşlandığını hisseden delikanlı, -ki kendini olduğunun çok dışında göstermektedir- avının yavaş yavaş yaklaştığını düşünür. Zaten neredeyse kimsenin kendiyle ilgisi yok. Memleketimin tamamı üniversite mezunu ve en az bir yabancı dil biliyor. Neyse konuyu dağıtmayayım. Kızımız gelen avcının zaafını anlar anlamaz kontör yolla bana der. Karşıdaki delikanlı bir kaç dakika durur. O sessizlik anında delikanlıyı daha şok eden bir teklif gelir. 100 kontör yolla kamerada üstümü çıkarayım. 250 kontör yollarsan hepsini çıkarırım.

Peki 1000 kontöre ne yapılıyor?

Bizim kızlarımız, kadınlarımız onlar. Bu kadar çaresizleştiklerini görmek içimi acıtıyor. Gerçekten zor durumdalar mı diyorum? Sonra aklım başıma geliyor. Hayır, hayır. Aç insan kontör değil ekmek ister…

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net