Koltukaltı Bakımı Nasıl Yapılır?


koltukalti-bakimi-nasil-yapilir-2


Terlemeye karşı koltuk altı bakımında özellikle tüyleri hedef almak gerekiyor; yani onlardan kurtulmak. Tüyleri uzaklaştırdığımızda bu bölgede bakteriler için besin kaynağı olabilecek protein ve tutunabilecekleri küçük sapları yok etmiş oluyoruz.


Günlük bakım olarak sabah ve akşam, banyo yapsak da yapmasak da su ve sabunla koltuk altı temizliği yapmak gerekiyor. Çünkü bakterilerin azaltılması ter kokusunu engelliyor.


Koltuk altına banyodan sonra deodorant sürmek güzel bir kokuya sahip olmayı sağlıyor. Ancak asla terli bedene deodorant sürmemek gerekiyor, zira “ter üzeri parfüm” daha kötü bir kokuya yol açabiliyor.


Terlemeyi önlemek için yediğimiz gıdalara da dikkat etmeliyiz. Aroması yüksek gıdalardan uzak kalmak, ter kokusuna karşı doğru bir önlemdir. Pamuk ya da keten kumaştan yapılmış giysileri ve iç çamaşırlarını tercih etmek de ter kokusunun önüne geçmek için doğru bir yoldur.

1 Yorum

  1. ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA SIK SIK OKUMAK GEREKİYOR.DEDİKLERİNİZİN BİR KISMINI BİLİYORDUM AMA BİLMEDİĞİMİZ ÇOK ŞEY VARMIŞ.

Yorum Yapın

vestel