Ciltteki koyulaşmalar ve koltuk altı kararmaları moralinizi mi bozuyor? Üzülmeyin, bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. “Yüksek Topuklar” olarak size pratik, etkili ve denenmiş çözüm önerileri sunuyoruz. Koltuk altı kararması için kesin çözümleri öğrenmek için özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Koltuk altı kararması neden olur?

Sir ağda, jilet, terlemeyi önleyici deodorant kullanımı, hamilelik, epilasyon aleti gibi sebeplerle koltuk altı kararması meydana gelebilir. Bu bölgelerde lekeleri gidermek ve cilt rengini açmak için isterseniz bitkisel isterseniz tıbbi çözüm yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Zerdeçal maskesi

Koltuk altı kararması için denenmiş ve başarılı sonuç alınmış zerdeçal maskesini haftada 2 kez uygulamanız gerekiyor. Tarifi ise oldukça kolay: 1 tatlı kaşığı zerdeçal, yarım limonun suyu, 1 yemek kaşığı süt, 1 çay kaşığı toz şekeri karıştırıp koltuk altlarınıza masaj yaparak sürün.

Zerdeçal maskesini 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Koltuk altlarınıza cilt yenileyici özelliği olan saf zeytinyağı sürün. Bu cilt bakım maskesini, gece uyumadan önce yapmak hem daha etkilidir hem de hayatınızı aksatmaz.

Limon maskesi

Amerikan ‘Home Remedies’ dergisine göre salatalık ve limon maskesiyle genital bölgede kararmalar dahil her bölgedeki cilt kararmaları iyileştirebilir, cilt rengi yenilenebilir.

Bu iki mucizevi besinle hazırlanan maskeyi her gün düzenli hazırlayıp en az 2 saat cildinizde bekletmeniz gerekiyor. Yarım salatalığı rendeleyip yarım limon suyuyla karıştırın ve sorunlu bölgeye sürün.

Karbonat ve elma sirkesi

Koltuk altı kararmasını gidermek için karbonat ve elma sirkesiyle hazırlanan maske iyi sonuç veriyor ama haftada 1 kez düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Karbonatı marketlerin baharat raflarından alabilirsiniz, elma sirkesi organik olursa daha çok fayda görürsünüz.

1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırıp köpürttükten sonra koltuk altlarınıza sürüp 10 dakika bekletin. İyice duruladıktan sonra cilt yenileyici özelliği olan ve salisik asit içeren bir krem sürün.

Koltuk altı kararması için kesin çözümleri öğrendiniz. Koltuk altı kararmasının bir sebebi böbrek üstü bezlerinin düzensiz çalışması olabilir. Bunun için kozmetik veya bitkisel çözümlerle vakit kaybetmek yerine hemen cildiye doktoruna gitmelisiniz! Gerekli testleri yaptırın ve doktorun önerdiği tüm ilaç ve kremleri düzenli kullanmalısınız.

Vücut bakımı hakkında diğer yazılarımız:

Doğal tüy dökme yöntemleri

Selülit giderici kahve kürü

Genital bölgede kararma için çözüm