Koltuk altı kararmasına kesin çözümler

Yazlık kıyafetlerin çıkmasıyla, koltuk altı kararması can sıkıcı konuların başında yerini aldı. Jilet, terleme, kalitesiz ağda, hamilelik gibi nedenlerden meydana gelen koltuk altı kararmasını, evde hazırlayacağınız doğal karışımlarla çözebilirsiniz. Yüksek Topuklar olarak sizler için, koltuk altı kararmasına kesin çözümler sunuyoruz.

Karbonat

Karbonat vücudun farklı bölgelerini beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Karbonatı su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Koltuk altına uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra koltuk altınızı yıkayın.

Aloe vera 

Aloe vera jel, cilt için şifa kaynağıdır. Koltuk altı, diz ve dirsekleri beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Güneş yanıkları, kızarıklık, tahriş gibi cilt problemleri için de aloe veradan yararlanabilirsiniz. Jeli koltuk altına uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve yıkayın.

Limon

Limon, kabartma tozu gibi renk açıcı etkiye sahiptir. Çok hassas bir cilde sahip değilseniz, cildin parlaklığını artırmak ve cildi beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Düzenli olarak koltuk altına sürdüğünüzde de kararma problemini gidererek beyazlık sağlar.

Şeker ve zeytinyağı

Şeker, doğal bir peeling malzemesidir. Şeker granülleri, koltuk altındaki kuru ve ölü deriyi temizler. Zeytinyağı da cildi yumuşatarak, tahrişi önler, ölü derilerden daha kolay kurtulmanızı sağlar.

Salatalık dilimleri

Salatalık, cilt için çok faydalı ve ferahlatıcı bir besindir. Salatalığı dilimleyerek koltuk altına koyun ve masaj yapın. Salatalığın etkisini artırmak için limon suyu ile harmanlayabilirsiniz. Düzenli uygulamada, koltuk altlarınızdaki değişimi göreceksiniz. 

Sirke

Sirke, vücudun kararan bölgeleri için etkili bir çözümdür. Pirinç unu ve sirkeyi karıştırıp, bir macun kıvamı elde edin. Ilık bir duş aldıktan sonra, koltuk altına macunu uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

Nohut unu

2 yemek kaşığı nohut unu, 1 çorba kaşığı yoğurt, limon suyu ve biraz toz zerdeçalı karıştırarak, macun kıvamına getirin. Ardından ihtiyaç duyduğunuz bölgeye sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Sandal ağacı yağı

Sandal ağacı yağı, kuru ve ölü cilt hücrelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, vücuttaki kötü kokuyu giderir. Sandal ağacı yağını koltuk altına uygulamadan önce, 2-3 çorba kaşığı gül suyuyla karıştırın.

Koltuk altı kararması için kesin çözümleri öğrendiniz. Bir daha aynı sorunla karşılaşmamak adına, vücudunuzu sık sık nemlendirin. Sizlere sunduğumuz doğal karışımları sorunlu bölgeye uygulamadan önce, elinize sürerek test edin. Alerjik reaksiyonla karşılaşırsanız kullanmaktan kaçınmalısınız. 

Yüksek Topuklar öneriyor:

Selülit giderici kahve kürünü deneyin!

Genital bölge kararması için kesin çözümler

Topuk çatlaklarını gidermenin doğal yolları

Yorum Yapın

vestel