Koltuk altı kararması, özellikle güzellik ve bakıma önem veren kadınların kabusudur. Çünkü koltuk altında meydana gelen kararma, kötü bir görüntüye neden olur ve kolların hareket özgürlüğünü kısıtlar. Koltuk altı beyazlatmada etkili pek çok doğal yöntem olduğu gibi kimyasal yöntemler de mevcuttur. Peki, koltuk altı beyazlatma lazerle mümkün mü? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere bu sorunun cevabını veriyoruz.

Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltuk altı kararması kadınlık hormonları, deodorant kullanımı, epilasyon, ağda, jilet kullanımı gibi nedenlerden meydana gelir. Eğer koltuk altı kararmasının nedeni bir hastalık ise bu hastalığın tedavisi için mutlaka doktora danışmalısınız.

Diğer nedenlerden meydana gelen koltuk altı kararmalarını gidermek için ise bazı kimyasal işlemlere başvurabilirsiniz.

Kimyasal peeling ile koltuk altı beyazlatma

Koltuk altı beyazlatmada etkili yöntemlerden biri, kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling, leke tedavileri için uygulanan bir cilt soyma işlemidir. Derinin düzelmesi ve eski haline dönmesi için uygulanır. Kimyasal peelingler cilt problemine göre yüzeysel, orta ve derin olarak sınıflandırılır. Yüzeysel olan peeling uygulamaları haftada bir uygulanabilir, ancak orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıkla uygulanmaktadır. Yüzeysel peeling hafif bir batma hissi verir, anestezi gerektirmez. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptırdığınız takdirde, koltuk altınız daha canlı ve beyaz bir görünüme kavuşur.

Lazerle koltuk altı beyazlatma

Lazerle yapılan karbon peeling veya diğer adıyla lazer toning koltuk altı beyazlatmada etkili sonuçlar vermektedir. Kısa sürede gözle görünür bir etki sağlar. Bu işlemi düzenli yaptırdığınızda lekelerin azaldığını, koltuk altınızın ışıl ışıl parladığını görebilirsiniz. Lazer toning sayesinde, cilt hücreleri yenilenir. Uygulama 10-15 günde bir, 4-6 seans şeklinde yapılır. İşlemi yaptırdıktan sonra da günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Lazer ve kimyasal peeling dışında bazı leke açıcı kremlere de başvurabilirsiniz. Koltuk altı beyazlatmada başarılı sonuçlar elde etmek için bu kremleri düzenli olarak kullanmanızda fayda vardır.

Lazerle koltuk altı beyazlatma hakkında bilgi sahibi oldunuz. Aşağıdaki yazılarımızı da okuyun:

Koltuk altı beyazlatma için doğal yöntemler

Koltuk altı kararması için kesin çözümler