Kendi hayat hikayesinden yola çıkarak kolayca zayıflamanın yollarını anlatıyor. Katı diyet listeleri yerine küçük ve etkili değişiklerle zayıflamanın formüllerini açıklıyor.

“Yüksek Topuklar” okuyucularına özel haberimizi sonuna kadar okuyun, kolayca zayıflama yollarını öğrenin ve hatta defterinize not edin. Hemen bunları uygulamaya başlayın ve sonuç mu? Fazla kilolardan kurtulup hafifleyin!

Öncelikle bakış açınızı değiştirin!

Kilo vermeyi, temiz beslenmeyi sevin. Çünkü, sevmek her zorluğu kolaylaştırır. Bir kase yoğurt veya bir tabak taze fasulye yediğinizde vücudunuzu onardığınızı hissedin. Organlarınızın size teşekkür ettiğini, her gün daha ince ve güçlü olduğunuzu hayal edin.

Yıllardır bu işin içindeyim, inanın bana kötü beslenmek veya kilolu olmak; gerçekte kimsenin tercihi değildir. Üstelik, kolaylığa bakar mısınız? Ağzınızdan girenleri doğru seçtiğinizde fazla kilolardan kurtulacaksınız.

Evinizde dans ederek kilo verebilirsiniz!

İnanın, ben bile bazen spor salonuna gitmeye üşeniyordum. Aylık üyelik bedeli için ödediğim paraya acıyordum. Ama sonra form korumak için eğlenceli bir yol buldum: Evde dans etmek! Açıyorum hareketli şarkıları, zıplaya zıplaya evde dans ediyorum. Hem mutluluk hormonları salgılanıyor hem terleyip toksin atıyorum.

İlla ki yürüyüşe veya spor salonuna gitmeye gerek yok, kolayca zayıflama yollarından biri de evde dans etmektir, bunu deneyin.

Her gün biraz daha porsiyon azaltın!

Çok uzun süredir bol bol yiyorsanız, bugün “diyete başlıyorum” deyip bir anda porsiyon kısıtlamasına gitmeyin. Vücudun ve iştah miktarının alışmasına izin verin. Yani, bir dolu tabak pilav veya makarna yiyorsanız; önce üç kaşık eksik yiyin. Tabağınıza daha az miktarda alın.

Günden güne kendinizi alıştırın. Porsiyonları küçültmek, mideyi küçültmek anlamına gelir. Bir bakmışsınız, iki hafta sonra ekmek yemeden de karnınız doyuyor. Bunu deneyin, gerçek olduğunu göreceksiniz!

Her zaman işe yarayan doğruları kullanın!

Kolayca zayıflamanın yollarından biri, su içmektir. Bunu duymaktan bıktınız mı? Peki, günde kaç bardak su içiyorsunuz? Çevremde, kilo vermek istediğini söyleyen yüzlerce kişi var. İlk sorum şu: Su içiyor musun? Genellikle cevap şu: Su içmeyi unutuyorum. Olur mu hiç!

Susuz kalan vücut yağ depolamaya başlar, ödem tutar, iştah dengesi bozulur. Su içmemek, kendinize yapacağınız büyük bir kötülüktür. Birçok kişi haksızlığa dayanamadığını söyler ama ya en büyük haksızlığı su içmeyerek kendinize yapıyorsanız?

Bitkisel zayıflama yöntemlerinden faydalanın!

Biliyorum, özellikle internette ve televizyonda çok sayıda bitkisel zayıflama yöntemi var. Kimileri çok yüksek vaadler sunuyor, kimileri hiç işe yaramıyor. Ama merak etmeyin, bunun da kolay bir kolay bir yolu var. Kinoa, avokado, chia tohumu, teff tohumu gibi daha yeni yeni duyduğunuz besinlerle zayıflamak zorunda değilsiniz.

  • Türk kahvesi iştahı keser, zayıflamaya yardım eder.
  • Yeşil çay metabolizma hızı yükseltir, kalori yakar.
  • Zencefil ödem söktürür, şişkinlerden kurtarır.
  • Maydanoz yağ yakmaya yardım eder, ödem atıcıdır.
  • Kuru fasulye protein içerir, kas kaybını önleyicidir.

Kolayca zayıflamanın yolları nelerdir, öğrendiniz. Şimdi uygulama zamanı!