kolayeyeliner-2Kadınlar için makyajın en önemli yeri, göz makyajıdır ve bunun için binlerce çeşit makyaj tekniği uyguluyoruz. Ancak pek çok kişinin zorluk yaşadığı bir yer var: Eyeliner sürmek! Bunu kolay yapmanın bir yolu var mı? Elbette var! Yüksek Topuklar editörleri sizler için kolay eyeliner sürmenin basit tekniklerini yazdı.

1-Öncelikle eğer eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız, kendinize bir yol haritası çizmek adına, önce açık renk bir far kullanarak, eyeliner uygulayacağınız alanı belirleyebilirsiniz.

2-Eyeliner seçimi çok önemlidir. Eğer henüz elleriniz titriyor ve makyaj konusunda acemiyseniz, kalem eyeliner kullanmayı tercih edebilirsiniz.

3-Eyeliner rengini doğru seçmek önemlidir. Gündelik kullanımda kahverengi tonlarını veya gözlerinize uygun koyu gri tonlarını da tercih edebilirsiniz. Eğer koyu renk saçlarınız varsa, siyah kullanabilirsiniz.

4-Eğer fırça eyeliner kullanacaksanız, yumuşak ve ince uçlu fırçası olan bir eyeliner tercih edin.

5-Eğer hafif lekeli ve bulanık bir etki yaratmak istiyorsanız, kalem eyeliner kullanmanız doğru olacaktır.

6-Nasıl bir makyaj uygulayacağınız önemlidir. Eyeliner çizimini buna göre yapacaksınız. Önce makyaj stilinizi belirleyin.

7-En kolay uygulama için, başınızı biraz öne eğin ve parmağınızla gözünüzün dış kısmındaki cildi dışa doğru hafifçe gerilmesi için, kaşın bitiminden hafifçe yukarı kaldırın. Bu size zor geliyorsa, fotoğraftaki gibi kaşık da kullanabilirsiniz.

8-izleyeceğiniz yolu kolaylaştırmak için göz kaleminizde küçük noktalar koyarak, eyeliner sürmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

9-Ardından eyelinerı elinize alın ve göz diplerinden ucuna doğru, az önce işaretlediğiniz noktaları birleştirerek eyeliner çekme işlemini tamamlayın.

10-Dumanlı bir göz makyajı için kulak pamuğuyla eyelinerı hafifçe dağıtabilirsiniz. Alt kirpikler için göz uçlarından hafifçe eyeliner uygulayın sonra kulak pamuğuyla göz dibine doğru hafifleştirerek yayın. Ardından maskaranızı uygulayın.

Farklı teknikler için videoyu izleyebilirsiniz.