Dinlenmeli ve kendimi operasyon için hazırlamalıydım ama unuttuğum bir konu vardı ki özel sağlık sigortam yoktu. Doktorumu arayıp operasyon maliyetini sordum. “Yaklaşık 3bin lira tutacaktır ama bunu düşünme ne zaman uygun olursan ödemesini yaparsın” dedi. Eve gelip banka hesaplarımı kontrol ettim, 3bin liram yoktu. Kimi arayabilirim, kimden isteyebilirim diye düşündüm. Bankadan kredi çekmek istesem 3 günde çıkması mümkün değildi. Bir yanımda kanser teşhisi bir tarafta tedavi masrafı bir tarafta Cihan’a olan öfkem var… Ne yapsam nasıl işin içinden çıksam? Annemi aradım, “operasyon için 3bin lira ihtiyaç var ama benim o kadar param yok” dedim. “Paran olsa da senin bunu karşılamana izin verir miyim sanıyorsun? Yanıma yeterince para aldım, merak etme, anneler bugünler içindir” dedi. Hiç ama hiç beklemediğim şekilde destek görüyordum annemden. Bütün işlerini bir kenara bırakıp, operasyondan günler önce benim yanıma geliyordu ve ameliyat paramı vereceğini söylüyordu. Rüyamda görsem inanmam, o derece beklenmedik bir durum bu…

**

Operasyona 2 gün kalmışken hem umutlu hem de mutsuzken durumumdan Cihan’ı da haberdar etmek istedim. Belki de yanımda olur diye düşündüm, evet bunu düşündüm. Hani bazen “ölsem de arkamdan acı çekse” diye düşünürüz ya da ben de eğer hasta olduğumu öğrenirse koşarak gelir dedim.

F: Cihan, 2 gün sonra bir operasyon geçireceğim. Rahim ağzı kanseri teşhisi koyuldu. Haber vermek istedim.

C: Öyle mi? Çok geçmiş olsun.

F: Teşekkür ederim.

C: Benim şimdi bir toplantıya girmem gerekiyor, kendine iyi bak.

Evet, telefon konuşmamız sadece bundan ibaretti. Aptallık bendeki Cihan’ı tanımıyormuşum gibi ilgileneceğini düşündüm.

Bir gün sonra Cihan aradı. Aklı başına geldi sanırım dedim.

C: Feraye, dün seninle konuştuktan sonra telaşlandım. Doktora gittim.

F: Neden?

C: Senden bana virüs bulaşmış olabilir sonuçta, eğer öyle bir şey varsa müdahale etmek gerekir.

F: Bravo ya gerçekten bravo! Ben burada bana kanser teşhisi konulduğunu anlatıyorum, sen benim yanımda olacağına koşarak doktora gidiyorsun. Neymiş efendim benden sana bulaşmış olabilirmiş. Bravo ya! Dilerim ki o çok değer verdiğin erkekliğin kökünden kopsun!

Çat! Kapattım telefonu!!!

Feraye Demir – Yüksek Topuklar
ferayedemir@gmail.com

Tüm Yazılarımı Okumak için Tıklayın!