Aklıma ilk gelen, farklı gruplara mensup bir arkadaş çevresine girmiş olması. Yaşlarınızı yazmamışsın ancak ilk anda düşünülebilecek olan, ailesiyle veya okul/iş çevresiyle yaşadığı olumsuzluk olabilir. Yakın zamanda onda bir takım değişiklikler hissetmiş olmalısın. Böyle radikal kararlar, bir gün içinde verilmez, muhtemelen yakın zamanda ayak sesleri gelmiştir.

Ben ayrılığınızın seninle birebir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Şu anda içinde bulunduğu ruhsal durum, kendisi ve yaşamıyla ilgili değişiklik yapma gerekliliğini doğurmuş. Ne kadar doğru yolda olduğunu bilemem. Ancak tercih ettiği yaşam biçimine doğru gidiyor gibi göründü bana.

Seni kullanması veya sevmemesi gibi dertlerden çok daha önemli bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Eğer ailesini tanıyorsan, onlara bu konuda bilgi vermen yerinde olacaktır. Belki gizli bir grup veya tarikata üye olmuş olabilir. Beyni yıkanmış ve yeni hayatı için seçim yapmak zorunda kalmış olabilir. Samimi olduğu bir arkadaşını tanıyorsan, bu endişeleri onunla paylaşarak, onun ailesine anlatmasını da isteyebilirsin.

Tüm bunların dışında, belki de gerçekten içinde bulunan boşluğu, din ile doldurma kararı almış ve o yöne doğru gitmek istemiş olabilir. Bu durumda senin de yapacağın pek bir şey yok gibi duruyor.

Bence sen kendi geleceğine bakmaya devam etmelisin. Yaşının genç olduğunu tahmin ediyorum. Mutlaka hayatınla ilgili vermen gereken kararlar, tayin etmen gereken bir gelecek rotası olmalı. Onu artık bir arkadaş gibi görüp, elinden gelen yardımı söylediğim şekilde yaptıktan sonra, kendi hayatına çekilmelisin. Benim tavsiyem bunlar olur.

Güzel haberlerini almak dileğiyle..

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

Okuyucu Mektubu
Merhaba,

3 yıllık bir ilişkim vardı ama dün sabah erkek arkadaşım benden ayrıldı. Sebebi ise çok saçma. Aslında her şey çok güzel gidiyordu sanki ikinci baharımızı yaşıyorduk. Son zamanlarda kavga bile etmiyorduk. Sürekli mesajlarında, seni çok özledim seni çok seviyorum gibi sözler yazardı. İşe giderken işten çıkınca arabadayken haber verirdi. Üstelik kendiliğinden haber verirdi benim zorlamam ile değil. Bir kaç kez de cinsel yaşantımız oldu. Kısacası her şey her zamankinden daha güzeldi. Daha öncede 2 defa ayrılmıştık bir iki gün sonra o geri dönmüştü ve barışmıştık. Dün telefonla konuşurken benden ayrılmak istediğini söyledi. Sebebi de kıyamet alametleriyle ilgili bir kitap okumuş ve çok etkilenmiş. Bana geçmişte yaptığım hatalardan çok pişmanım artık tövbe edeceğim ve hayatımdaki herkesi çıkarıyorum. Sen de dahilsin sevgilim olmasını istemiyorum Beni Allah ile yalnız bırak dedi. Artık sana zaman ayıramayacağım, hem ben evlenmek istemiyorum sen zamanı gelince evlilikten bahsedeceksin, ben ise seni o zaman kırıp hayallerini yıkmak istemiyorum eğer tekrar biriyle beraber olmak istersem ve evlenmek istersem tekrar sana geleceğim dedi. Bir an şaka sandım inanamadım. Ayrıldığımız günün gecesi de bana iyi geceler diye mesaj attı.Yani ben ne yapacağımı bilmiyorum. Dünden beri şoktayım çok kötüyüm. Sizce ben onda alışkanlık mı olmuşumdur. Beni sevmiyor mudur ya da kafası mı karışık, ondan mı böyle yapıyor yoksa amacı beni kullanmak mıydı? Dünden beri ağlamaktan gözlerim şişti lütfen yardımcı olur musunuz?

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın