Kıvırcık saçlara sahip olmak dışarıdan bakıldığında çok güzel ve rahat gelebilir, ancak bakımı sanıldığı kadar kolay değildir. Özel ve düzenli bir bakım ister. Yüksek Topuklar ekibi olarak, kıvırcık saçlar için bakım önerileri sunuyoruz. Kıvırcık saçlı kadınlar, saçlarınızı düzleştirmek yerine sizlere sunduğumuz bakım önerilerini uygulayın!

Saçınıza uygun şampuan tercih edin!

İlk olarak seçtiğiniz şampuana dikkat etmelisiniz. Kendi saç tipinize uygun buklelerinizi belirginleştirecek, aynı zamanda saçınızdaki nemi koruyacak şampuanlar tercih edin. Sağlıklı saçlar için sülfatsız şampuan kullanmak gerekir. Sülfat saç tellerindeki nemi yok ederek, saçların yıpranmış, kabarık ve kuru görünmesine neden olur.

Duştan sonra saçınızı nemlendirin!

Sağlıklı ve parlak saçlar için nemlendirme işlemi çok önemlidir. Özellikle kıvırcık saçlara duş sonrasında dipten uca doğru nemlendirici uygulanmalıdır. Bu işlem için doğal yağlardan veya organik saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Saçınızı yıkarken ve tararken dikkat edin!

Saçınızı yıkama esnasında fazla karıştırmamaya dikkat edin. Kıvırcık saçlar için tarak seçimi de çok önemlidir. Fırça ve sık aralıklı taraklar yerine kalın uçlu geniş aralıklı taraklar tercih ederseniz, saçınız daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Saçınız çok fazla kabarıyor ya da elektrikleniyorsa plastik tarak yerine tahta tarak tercih edebilirsiniz.

Saçınız kuruyken şekil vermeyin!

Saçlarınıza şekil verirken ıslak veya nemli olmasına dikkat edin. Duştan sonra saçlarınızın nemini havluyla alın, saç şekillendirici ürününüzü ellerinize alarak saç tellerinizin sürün.

Saç kesimini kuruyken yaptırın!

Kıvırcık saçların ıslak ve kuru halleri birbirinden çok farklıdır. Kuru hali gerçek görüntünüzü ifade eder. Bu nedenle, saç kesimlerinizi saçınız kuruyken yaptırırsanız beklenmedik sonuçlarla karşılaşmazsınız.

Havlu ve yastık kılıfı seçimi önemli!

Saçınızın yıpranmasını ve elektriklenmesini önlemek için, mikrofiber havlular kullanmaya özen gösterin. Son olarak, yastığınız da saç bakımında oldukça önemli bir yere sahip. Tercih ettiğiniz yastık kılıfı pamukluysa saçınızdaki tüm nemi alır ve kurumaya neden olur. İpek kumaşlı yastık kılıfları sağlıklı saçlar için doğru tercihtir.

Kıvırcık saçlar için bakım önerilerini öğrendiniz.