Burada benim önceliğim elbette sensin. Sözlenmiş olmanız, evlilik gibi bir ciddi kuruma doğru yürümeye karar verdiniz demektir. Peki, sen ömrünün sonuna kadar böyle bir insanla mı yaşamak istiyorsun? Eğer sözlüğün tedavi olmayı kabul etmezse, bu davranışlarının psikolojik olarak sorunlu olduğuna inanmazsa ne yapacaksın?

İşin açıkçası; gazetelerde çıkan 3. Sayfa haberleri, televizyonda çıkan pek çok haber bizim hayatımızdan uzakmış gibi gelir. Oysa bir zamanlar o haberlere konu olanlar da, bizler gibi hiç akıllarına böyle şeyler yaşayacaklarını getirmemişlerdir. Kıskançlık, her insanın içinde var olan bir duygudur ancak ne kadar yaşandığı ve hangi seviyede durduğu önemlidir.

Evlendikten sonra düzeleceğine dair söylentileri, zamanla kıskanmayacağına dair konuşmaları unutmalı ve gerçeklerle yüzleşmelisin. Kıskançlığın altında yatan en büyük neden özgüvendir ve bireyin hem kendi hayatını, hem birlikte olduğu insanın hayatını kötü şekilde etkilemeye başladıysa, artık önlem alınması gerekir.

Şimdilik bu anlattıklarını yapıyor, daha evli değilsiniz ve sana sahip çıkan bir ailen var. Yarın evlendiğinizde, yani seni artık tamamen kendine ait hissettiğinde neler yapacak? Peki, mutsuz olur ve ayrılmak istersen ne yapacak? Sınır ruh hallerinde yaşayan kişilerle yaşanan ilişkiler, onlar kadar bizleri de yıpratır. Kararı sen vereceksin ama çok dikkatli düşünmeni ve geleceğini iyi planlamanı öneriyorum.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubu


Merhabalar Candan Hanım,
Benim gerçekten büyük bir sıkıntım var. Erkek arkadaşımla yaklaşık 3 yıldır beraberiz. 1 yıldır da sözlüyüz. Yalnız benim erkek arkadaşım aşırı kıskanç …………………………………………………………………………………………… ………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….