Evlilik, sevgili olmaktan farklı bir süreçtir. Her ne kadar uzun zaman sevgili olmuş olsanız da, evlilik kurumu senin acemi olduğun ve yeni keşfettiğin, kendince sahip çıkmaya bir oluşumdur.

Eşine olan sevgin elbette normal, ancak evlilik demek, hayatımızı yok saymak demek değildir. Sen bir bireysin ve bireyliğini korumalısın.

Hayatında kendine ve yaşamına zaman ayırmalısın. Eğer bütün hayatı eşinin üstüne kurar, merkezi o haline getirirsen, farkında olmadan karşındaki insanı boğarsın. Bu durum da evliliğine ileriki yıllarda zarar verir.

Kıskançlığın dozu eğer kaçıyorsa, bu elbette sağlıklı değildir. Aşırı kıskançlık, özgüven eksikliği ve karşındakine olan güvensizlik sebebiyle ortaya çıkar. Eğer zamanla bu duygularında bir eksilme ve yavaşlama olmazsa, profesyonel yardım almanı öneririm.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net


okur mektubu

Selam candan abla ben 22 yasında bir bayanım.1 aylık evliyim ve eşimi cook seviyorm onsuz nefes almak bile cok zoruma gıdıyor ona acayip bagımlıyım ve bu durumumu nedense degıstıremıyorum ya onu acayip kıskanıyorum üstüne cok düsüyorum her dakika onu düsünüyorm bu durumum 3 senedir var evlenince gecer dedim ama olmadı hala onunla ilgileniyorum hep o da bana karsı o kadar ilgili degil ama beni cok seviyor onun farkındayım acaba bende olusan bir hastalık mı merak ediyorum o yuzden kendimi aşkkolik olarak tanımlıyorum….