kar-kis-soguk

  • Kışın üşümemek için ne yapmalı?

Cam kenarına oturup sıcacık içeceğimizi yudumlayıp kar yağışını izlemek mutluluk veriyor. Ancak, dışarı çıkmamız gerekiyorsa üşümemek için alabileceğimiz önlemler var. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, her mevsimde yanınızdayız ve üşümemek için birbirinden güzel öneriler sunuyoruz.

  • Bir bardak limonlu su için

Hastalıklardan korunmak, vücut ısısını yükseltmek için çok etkili ve ekonomik bir önerimiz var: Bir bardak limonlu su içmek! Gün içinde istediğiniz saatte limonlu su içebilirsiniz. Bir su bardağı ılık suya yarım limonun suyunu ekleyip karıştırın ve yudum yudum için. Eğer evde varsa, bir çay kaşığı süzme bal ekleyebilirsiniz. Yalnız, su sıcak olmayacak; buna dikkat edin. Oda sıcaklığında veya ılık su kullanmalısınız.

  • Bir bardak zencefil çayı için

Zencefil, vücutta kan dolaşımını hızlandırıp üşümeyi önlemeye yardımcı olur. Bir fincan sıcak suya bir çay kaşığı toz zencefil ve yarım limonun suyunu ekleyip karıştırıp için. Özellikle, dışarı çıkmadan önce zencefil çayı içerseniz, daha az üşürsünüz.

  • Eller ve yüzü korumaya alın

Soğuk hava ve rüzgar, ciltte çatlama ve yanıklara sebep oluyor. Dışarı çıkmadan önce saf zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağını el, dudak, yüz ve kulaklarınıza masaj yaparak sürün. Bu sayede, soğuk havaya karşı cildinizi koruyacak ve daha az üşeyeceksiniz.

  • Biberiye yağıyla ellerinizi ısıtın

Biberiye yağı, tıpkı zencefil gibi kan dolaşımı hızlandırıp vücut ısısını yükseltmeye yardımcı olur. Ellerinizi biberiye yağıyla ovalayıp üstüne polar eldiveninizi giyip dışarı çıkın. Böylece elleriniz üşümeyecek ve soğuğa karşı korunacaktır.

kahve-kardan-adam

  • Ilık su içerek vücut ısısını yükseltin

Soğuk havalarda su içmek aklımıza gelmez ama vücudumuzun buna ihtiyacı var! Üşümemek, grip ve benzeri hastalıklardan korunmak için her gün 10 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin. Su içerek vücut ısısı dengelenir ve daha az üşüme hissedersiniz.

  • Sabahları keçiboynuzu pekmezi için

Keçiboynuzu pekmezi içerek daha az üşüyebilir, tatlı isteğini kesebilir ve kansızlığa doğal çare bulabilirsiniz. Her sabah aç karna bir tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi içip üzerine bir büyük bardak ılık su için, çok iyi gelecektir.

  • Su geçirmez bot giyerek dışarı çıkın

Spor mağazalarında, gayet uygun fiyata su geçirmez kar botları satılmaktadır. Tabanı tırtıklı yapıya sahip olduğu için kaymaz ve güvenle yürüyebilirsiniz. İşe giderken yol boyunca kar botunuzu giyin, sırt çantanıza ise kışlık ayakkabınızı koyun. İşyerine gelince ayakkabınızı değiştirirsiniz, şıklığınızdan ödün vermeden soğuktan korunabilirsiniz.

Tarot