Soğuk, yağmurlu ve rüzgarlı hava şartları saçlarımızı olumsuz etkiler. Bu yüzden kış mevsiminde saçlarımıza, her zamankinden daha iyi bakmalıyız. Peki, kışın saç bakımı nasıl olmalıdır? Haberimizde size kış bakım tavsiyeleri ve bakım ürünleri sunuyoruz.

Saçlarınızı her yıkadığınızda, saç kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle içinde doğal yağlar ve yatıştırıcı maddeler bulunanları tercih edebilirsiniz.

Kış mevsiminde saçların, bol miktarda neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle saçlarınızı gün aşırı yıkamamanızı öneririz. Çünkü sürekli yıkanan saç, doğal nem dengesini kaybedebilir ve saçlarla birlikte saç derisi kuruyabilir.

Blake

Saçlarınıza zeytinyağı, jojoba yağı ve emu yağıyla bakım hazırladığınız bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınıza hem parlar, canlı ve güçlü görünür hem de kabarmaz ve kırılmaların önüne geçer.

Zeytinyağlı saç maskesi: 5 çorba kaşığı zeytinyağını 2 adet yumurta ile karıştırın ve saçınıza iyice yedirin. Ardından başınıza plastik bir bone takarak 15 dakika bekleyin. Sonra temiz su ile durulayın.

Sirkeli saç maskesi: Saçlarınızı şampuanladıktan sonra 1 fincan limon suyu ya da sirkeyi saçınıza masajla sürün ve suyla durulayın. Ardından her zaman ki saç kreminizi kullanın ve su ile durulayın. Saçınızdaki tüm kirler çıkacak ve ışıl ışıl parıldayacak. Yeniden denemek isterseniz iki hafta beklemelisiniz.

Taylor

Saçın yapıtaşı olan keratini geri vererek saçlarınızın yaşlanmasını durdurabilirsiniz. Keratin saç telindeki çatlakları doldurur ve saçtaki hasarı mükemmel şekilde onarır. Böylelikle, işlem görmüş; yıpranmış ve parlaklığını kaybetmiş saçlarınız eski sağlıklı görüntüsüne tekrar kavuşabilir. Keratin, saçın bakım gerektiren bölgelerinde yeniden yapılanma sağlar; kırılma, kopma ve dökülmelere karşı saçları güçlendirir.

Farmasi Keratinli Onarıcı Şampuan, Farmasi Keratinli Onarıcı Sprey ve Keratinli Saç Bakım Kremi boya, röfle ve perma sonrası yıpranan ve kuruyan saç tellerini güçlendirir, hacimli bir görünümün yanısıra parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

saç bakımı

Farmasi Keratin Serisi’nin Kasım fiyatı:

Farmasi Keratinli Onarıcı Şampuan: 26 TL yerine 13,00 TL

Farmasi Keratinli Onarıcı Sprey: 29 TL yerine 14,50 TL

Keratinli Saç Bakım Kremi: 21 TL yerine 10,50 TL

Yüksek Topuklar’da ayrıca, birbirinden güzel saç modelleri bulabilirsiniz. 

Parfüm