katy-perry-kirpikler

Kirpik uzatma yöntemleri

Uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, pratik tavsiyelerimizi hemen deneyin! Kirpik uzatma yöntemleri, kirpik dökülmesini önlemenin yolları ve daha fazlasını güzellik önerilerimizde bulacaksınız.

Öncelikle pratik bilgiyle başlayalım: Biten rimelinizin fırçasını iyice yıkayıp durulayın. Bu fırça, kirpik bakım yağlarını uygulamak için mükemmeldir.

  • Kirpik uzatmak için bakım yapın

Aktar ve güzellik ürünü satan mağazalardan alabileceğiniz Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiriciler olarak tercih edilebilir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları besler. Kulak temizleme çubuğuna yağ alıp kirpik ve kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bu bakım kirpik gürleştirme için yardımcı olacak, kirpiklerinizin beslenerek güçlendiğini ve uzadıklarını fark edeceksiniz.

  • Kirpik dökülmesini yağlarla önleyin

Kirpik dökülmesini önlemek için evde bakım yapabilirsiniz. Yine aktar veya kozmetik mağazalarından alacağınız 10 gram badem yağı, 5 gram lanolin ve 5 gram vazelini benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak kirpiklerinize sürün. Ardından da papatya çayına pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin.

  • Kakao yağıyla kirpikleriniz uzasın

1 bardak suyu kaynatıp, 1 çay kaşığı Hint yağı ve 12 gram kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka bir kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup, 15 gün boyunca yatmadan önce, gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.