megan-fox-kirmizi-ruj

Anında daha canlı ve güzel görünmek istiyorsam, ilk tercihim kırmızı ruj sürmektir. Mükemmel bir uygulama için adım adım kırmızı ruj nasıl sürülür, anlatıyorum.

  • Kırmızı ruj sürmeden önce hazırlık yapalım

Kırmızı ruju sürmeden önce yerine getirmemiz gereken iki önemli kural var. Birincisi dişlerimizi en az 2 dakika fırçalamak, ikincisi de dudak yüzeyindeki ölü deriyi temizlemek… Toz şeker ve balı karıştırıp pratik bir maske hazırlayıp hafifçe bastırarak dudaklara uygulayıp pürüzsüzleştirebiliriz.

  • Gündüz hafif tonları tercih edelim

Günlük hayatta kırmızı ruj kullanmak istiyorsak, ruju dikey biçimde tutup hafif hafif dokundurmak sonra da şeffaf bir nemlendirici ya da parlatıcıyla dudağa yayıp dağıtmalıyız. Bu sayede hem doğal hem etkileyici bir görüntü elde etmiş oluruz.

kalpli-ruj

  • Geceleri kırmızıya doyalım

Gece kullanımı içinse dudaklarımıza ince bir kat pudra sürdükten sonra dudak çevresini dudak renginden bir ton açık kalemle çiziyoruz ve bu sayede ruju taşırmadan sürebilmek için zemin hazırlamış oluyoruz. Ruj fırçası ya da direkt ruj tüpünden çerçevelediğimiz alanı dolduruyoruz. Eğer taşma olursa; kulak temizleme çubuğunu makyaj temizleme kremine batırıp fazlalıkları alabiliriz.

  • Kırmızı ruju kalıcı yapalım

Kırmızı rujun kalıcı olması için basit bir püf noktası var: Ruju sürmeden önce dudaklarınıza hafif bir transparan pudra uygulayın. Ruju, yukarıda tarif ettiğim gibi sürün, göreceksiniz daha uzun süre dayanacaktır.

Kırmızı rujların birbirinden güzel tonları var, ünlülerin dudaklarında görmek bize ilham verecektir. Sizin için seçtiğim fotoğrafları aşağıda galeride bulabilirsiniz.

Kırmızı rujları görmek için fotoğraflara tıklayın