Erkek arkadaşının yaşadıkları onda travmatik izler kalmasına sebep olmuş. Bence sen elinden geleni yapmışsın. Onun içinde bulunduğu durumdan ve psikolojisinden dolayı, yaptığı hareketleri kendi üstüne almaman gerekiyor. Sağlıklı karar verecek durumda değil.

Bence askere gitmek için çok doğru bir zamanmış. Orada biraz kendiyle baş başa kalır ve daha detaylı düşünme şansını yakalar.

Ancak dikkatini çekmek istediğim bir konu var. Bahanesi her ne olursa olsun, karşımızda, her problemde ortadan yok olan bir kişilik var. Diyelim ki, sen onun askerden dönemsini bekledin ve tekrar ilişkiniz başladı. Onun da ailevi sorunları bitti. Geldi burada yeniden bir düzen kurdu. Peki, sizin ilişkinizde hiç ciddi sorunlar olmayacak mı? O zaman da bu delikanlı hep bırakıp gidecek mi?

Benim için önemli olan, insanların çözüm arama isteği ve dik durabilme gücüdür. Görünen o ki, sen güçlü bir genç hanımsın ancak erkek arkadaşın için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu durumda tarih yine tekerrür edecektir.

Onu beklemek veya yeni bir hayata başlamak hakkındaki sorunun cevabını sadece sen verebilirsin. Aşk, güzel zamanlarda yaşanıp, kötü günlerde ortadan kaybolmak üzerine kurulmaz. Bunu hayat biçimi haline getirmiş ve her kötü durumda hemen pes eden biriyle, ne kadar mutlu olabileceğini sen düşünüp bulmalısın.

Yaşın daha çok genç ve önünde uzun bir yol var. Bu yolda sana arkadaşlık edecek kişinin nasıl birisi olmasını isterdin?  Hayalindeki ilişki bu mu? Bu tarz bir dünya görüşü olan biriyle, gerçekten bir ömür geçirebilir misin? Lütfen bu soruların cevaplarını kendine dürüstçe ver. Doğru karara varman umuduyla…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Not: Mektup çok uzun olduğundan yayına almadım.