kiraz30-03

Sevgili, ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, baharın gelişi bizi heyecanlandırsa da kış boyunca aldığımız birkaç kiloyu hatırlayıp endişeleniyoruz. Ancak, bu sabah bir karar verdik ve yaza kadar sağlıklı zayıflama hareketi başlatıyoruz! İlk adımda ise kiraz sapıyla zayıflama mucizesi var! Bize katılacak ve kilolarınızdan kurtulacaksınız, öyle değil mi?

Doğanın sunduğu yardım eline uzanıyoruz ve vücuttaki ödemleri, şişkinlikleri gideren kiraz sapıyla zayıflama hareketine başlıyoruz. Önce, neden kirazı tercih ettiğimizi açıklayalım sonrasında hem bizden hem de zayıflama konusunda en güvenilir isimlerden Ender Saraç’tan kiraz sapı çayı tarifini sizlerle paylaşacağız.

[wp_ad_camp_2]

Kirazın faydaları nelerdir?

14 -15 adet kadar kiraz (yaklaşık 100 gram) 160 mg potasyum içeriği ile de sağlığa yardımcı olmasını yanı sıra kadınların özellikle belirli dönemlerde vücutlarında meydana gelen su tutulmaları ve ödemin atılmasında oldukça etkili olabilir. 1 küçük kâse kirazın 50 kalori gibi düşük enerjisi, içeriğindeki lifi ve özellikle de kabuğu ile yenildiğinden kilo vermek isteyen kişileri ara öğünlerinde doygunluk hissi sağlayarak uzun süre tok tutacaktır.

Meyveleri olduğu gibi yemenin yanı sıra çok çeşitli meyveleri bir araya getirerek değişik meyve salataları icat edebilirsiniz, içlerine taze ceviz, taze badem, yerine göre yağsız yoğurt veya benzeri besinler katabilirsiniz. Bu tip salatalar özellikle meyve yemekle arası pek iyi olmayan çocukların ve gençlerin iştahını kabartıp, onları meyve tüketmeye alıştırabilir. Yediğiniz her meyvenin değişen oranlarda A ve C vitaminleri gibi antioksidanlardan zengin olduğunu unutmayın. Seçimlerinizde her gün değişik çeşitte ve renkte meyve yemeye özen gösterin.

Kirazın, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu, antioksidan etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kanı sulandırdığı, kaynatılan sapının ise idrar söktürücü özelliği bulunduğu açıklandı.

kiraz-cicekler

Kiraz sapıyla zayıflama çayı tarifi

Malzemeler,

  • 1 çay bardağı kiraz sapı
  • 6 su bardağı su

Hazırlanışı,

  1. Kiraz saplarını 6 su bardağı suyun içinde 12 saat bekletin.
  2. 15 dakika kaynattıktan sonra, 30 dakika soğutun ve süzün.
  3. Günde 3 defa: sabah saat 10:00 öğlen 15:00 ve akşam 21:00’de tok karna, birer çay bardağı için.
  4. Çay bittikçe yenisini hazırlayıp içmeye devam edin.

Önemli bilgiler,

Kür en fazla 14 gün uygulanır.

Önerilen miktarla ve dozlar kesinlikle aşılmamalıdır.

Motivasyon için bu mucize değişimi size gösterelim!

kiloverenunluler-2003-24

Doktor Ender Saraç’ın açıkladığı vücut yağlarını eriten bu çayı da tercih edebilirsiniz:

Malzemeler:

2 avokado yaprağı,

Bir tutam mısır püskülü,

Bir tutam kiraz sapı,

Yarım tatlı kaşığı rezene tohumu,

2-3 yaprak sinameki,

4-5 adet saplarıyla birlikte maydanoz.

Hazırlanışı:

Malzemeler bir bardak suya konularak 2-3 dakika kaynatılır. Çay demlendikten sonra süzülerek içine ince bir dilim limon konur.

Şekersiz olarak sabah ve akşam günde iki kez içilir. Ancak bitkisel çay ne çok aç, ne de çok tok içilmelidir.