gobek-eriten-diyet

  • Kilo vermeye yardımcı besinler

Katı bir diyet listesine bağlı olmaktansa, besinlerin faydalarını öğrenip kendi özgür seçimlerinizi yapmanız daha iyidir. Bu sayede karar vermek kolaylaştığı gibi kendinizi mahrum bırakılmış hissetmezsiniz.

Biliyorsunuz ki, psikolojik olarak “Kesin kilo vereceğim” dediğimizde gerisi kolaylıkla geliyor. Kilo vermeye yardımcı 5 süper besinle özgür beslenme programınızı oluşturabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ olarak mevsimindeyken bol bol tüketmeniz gereken besinleri paylaşıyoruz.

  • Fasulye yağ yakmayı sağlar

Kas yapımına yardımcı olur, yağ yakımını sağlar, sindirimi düzene sokar. Obezite, kanser, kalp hastalıkları, yüksek tansiyonla savaşır.

  • Enginar insülin direncine iyi gelir

İçerdiği ‘ciarin’ sayesinde karaciğer, safra kesesi, böbrek ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Damar sertliği ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Posa ve demir içeriği yüksektir. Ayrıca, karaciğeri temizler ve insülin direncine iyi gelir.

  • Bamya tokluk verip zayıflatır

Yüksek lif oranı tokluk hissi yaratır. İçerisinde bulunan c vitamini, güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmaya yardımcı olur. Stres ve depresyonu azaltırken, sinir sistemini de olumlu yönde etkiler. Retinayı korur ve kataraktını önlemeye büyük destek olur.

bamyanin-faydalari

  • Tere kabızlığı giderir

Sindirim sistemi ve özellikle bağırsaklar üzerinde çok etkili bir sebzedir… Kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. Bağırsak hareketlerinin zayıf olması kilo vermeyi zorlaştırır, bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan tere böylece kilo vermeye yardımcı olur. Bunun dışında tere yağ yakan hücrelerin sağlıklı bir şekilde çalışmalarını destekler.

  • İç bakla idrar yollarını temizler

Vitamin ve protein açısından son derece zengin bir besin B1, B2, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum mineralleri açısından da oldukça zengindir. Sindirime yardımcı olan Bakla, hazmı kolaylaştırır, kabızlık ve hemoroite iyi gelir. İdrar yollarını temizler. Böbreklere oldukça yararlıdır.

Gördüğünüz gibi kilo vermek aslında bu besinlerle çok kolay! Ayrıca, günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü tarifimizi denerseniz mükemmel sonuçlar alırsınız. Tarifi için aşağıdaki görsele tıklayın yeter =)

yagyakan