seker-hastaligi-diyet

Kilo vermenin doğal yolları

Başkalarının söylemesine gerek yok, siz zaten kilo aldığınızın farkındasınız ve zayıflamak istiyorsunuz, değil mi? Ancak, ‘diyet’ sözünü duymak bile sizi geriyor mu? Rahat olun: Kilo vermenin doğal yollarını deneyerek, diyet yapmadan zayıflayabilirsiniz! Bu size inanılmaz mı geliyor, tavsiyelerimizi okuyun, uygulayın ve mucizevi sonuçları birebir vücudunuzda yaşayın. Hazırsanız, başlıyoruz!

Yemeklerinize çorba içerek başlayın

Kilo almanın nedeni bellidir: Gerekenden fazla miktarda yemek ve az hareket etmek… Kilo vermek için bunun tam tersini yapmak yani yeterli miktarda beslenmek gerekir. Ancak iştahınız açıksa, doyduğunuzu hissetmiyorsanız, bunu yapmak zor olabilir. Fakat merak etmeyin, çözümü var! Yemeklerinize çorba içerek başlayın, 10 dakika bekleyin ve ana yemeğe geçin. Göreceksiniz, karnınız az yemekle bile daha çabuk doyacak. Bunu deneyin.

[wp_ad_camp_2]

Yemeklerinizi sakinlikle yiyin

Karnınızı bir an önce doyurmak için hızlı hızlı yemek yerseniz, bu sadece kilo almanızı sağlar; başka bir işe yaramaz! Çünkü, hormonlarınız beyninize “Doydum” sinyalini 20 dakika içerisinde gönderiyor. Yani, yemek yerken sakin olun, her lokmanın tadını çıkarın ve korkmanıza gerek yok, elbette karnınız doyacak. Ama acele ederseniz, gereğinden fazla yersiniz ve bu da kilo almanıza sebep olun. Hadi ama, o fazla kiloları görmekten sıkılmadınız mı?

Kaliteli uyku spor kadar değerlidir

Kilo vermek isteyenler öncelikle diyete ve spora odaklanır ama önemli bir noktayı atlar: Kaliteli uyku! Oysaki bu, gerçekten özen gösterilmesi gereken bir konudur. Yeterli uykuyu alamayanlar kendilerini yorgun hissederler, metabolizmaları yavaşlar ve sonucunda kilo veremezler. Çözümü belli: Gerçekte ne kadar uykuya ihtiyacınız olduğunu test edip bulun, yeterince uyumak için çaba gösterin.

Uykusuzluğu gideren yöntemler için buraya tıklayın

Kilo vermek için 10 tavsiye

  1. Yemeklerinizde tuzu azaltın, kekik, nane, pul biber gibi baharatları çoğaltın.
  2. Yemeklere su içerek başlayın, su içerek bitirin.
  3. Hamur işi ve tatlıları azaltarak bırakın, çünkü onlar sizi şişman yapar.
  4. Ekmek yerine karabuğday, kinoa, esmer bulgur yiyin.
  5. Günde 2 porsiyon süt ürünü tüketin.
  6. Motivasyonunuz azaldığında zayıflamış halinizi hayal edin.
  7. Kilo verdiğinizde giyeceğiniz bir kıyafet alıp göz önünde tutun.
  8. Alkol ve kahve tüketimini sınırlayın; telafi için bol bol su için.
  9. Kereviz, pancar, sarımsak, soğan gibi karaciğeri temizleyen besinler yiyin.
  10. Kahvaltıda mutlaka haşlanmış yumurta yiyin, tok tutar.

adet-tatli-banner