zayiflama-kolaylastiran

Herkese merhaba! Ben, sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut. Fazla kilo problemini tamamen çözmek isteyenlere süper ve yepyeni önerilerim var. Bu yeni fikirleri uyguladığınızda, hayalinizdeki size doğru emin adımlarla ve tabii ki ‘Yüksek Topuklar’ ile yürüyeceksiniz! Haydi şimdi, sağlık ve güzelliğe doğru el ele adım atalım!

Kendinizi ve başkasını suçlamayın

Diyet yaparken kimsenin size yardımcı olmadığını düşünüyor hatta bundan şikayet ediyor olabilirsiniz. Durun bir dakika! Kimin böyle bir zorunluluğu var ki? Sizin bedeniniz, sizin kilonuz, sizin diyetiniz! Hiçkimse sizi motive etmek zorunda değil, bunu KENDİNİZ yapmalısınız! Çok mu acımasız geldi? Peki, zamanında tatlı ve hamur işlerini yerken veya kola ve alkol içerken etrafınızdaki kimseyi bunun için suçladınız mı? Örnek vereyim: ‘Eşim bana pasta aldı’ veya ‘Arkadaşım bana kola ısmarladı’ diye onlara kızdınız mı? Hiç sanmıyorum! Haydi o zaman, şimdi gerçekçi olma zamanı geldi! Kendinizi veya başkalarını suçlamayın, yapmanız gerekeni yapın ve yola devam edin.

Motivasyonu artıran sözler okuyun

Biraz sert başladığımı kabul ediyorum ancak bu uyarıya ihtiyaç vardı. Şimdi, kendinizi motive etmenizi sağlayacak birkaç örnek söz söyleyeceğim, bunları buzdolabı, ayna veya gardolap üzerine yapıştırabilirsiniz. Ne kadar çok tekrar ederseniz, yeni alışkanlıklarınız o derece kolay hayatınıza girer. Sonra ne mi olur? Tabii ki fazla kilolardan kurtulup incecik ve sağlıklı olursunuz =)

Diyette motivasyon sözleri

Günden güne zafere doğru gidiyorum

Hayatın boyunca şişman mı olmak istiyorsun? Yapma lütfen!

Hayalimdeki elbiseyi giymeye günler kaldı

Direniyorum, savaşıyorum, kazanıyorum.

Kendime annelik yapıyorum ve sevgiyle besliyorum.

Yemeden önce üç kere düşün

Zararlı bir şey yiyip pişman olma, diyetine sadık kal ve mutlu ol.

Spor yap, mutlu ol.

Bu yeme isteği geçecek, biliyorum.

Kulaklarınıza masaj yapın

Akşam yemeklerinden sonra veya geceleri atıştırma isteği duyuyorsanız, kulaklarınıza masaj yaparak iştahınızı kapatabilirsiniz. Şaşırtıcı mı geldi? Buna inanın çünkü refleksoloji uzmanları sağ ve sol kulağınızın ön kısmına parmak uçlarıyla masaj yapıp kendinizi rahatlatmanızı tavsiye ediyor. Deneyin, çok çabuk işe yaradığını göreceksiniz.

[wp_ad_camp_4]

Büyük bardak buzlu su için

Kilo vermeyi kolaylaştıran en iyi yöntemlerden biri, açlık veya tatlı krizi geldiğinde büyük bardak buzlu su içmektir. Bu, kısa süreli bir şok yaşatıp odağınızın başka tarafa yönelmesini sağlar, metabolizma hızını yükseltir ve tokluk verir. Deneyin, faydasını hemen göreceksiniz.

Artan yemekleri başkasıyla paylaşın

Akşam yemeğinden artan yemekleri lütfen saklamayın. Çünkü gece boyunca gidip gelip o yemekleri yiyebilirsiniz ve diyetiniz mahvolur, kilo vereceğim derken kilo alırsınız. Tabii ki size yemekleri israf edin demiyorum ama kalan yemekleri paylaşmayı deneyin. Örneğin, kedi veya köpeğe kalan yemekleri vererek hem kendinizi diyet bozmaktan korursunuz hem de sevap kazanırsınız. Eğer, maddi durumunuz buna uygun değilse kalan yemeği hemen buzluğa kaldırın, yemek donduğu için gece kesinlikle yiyemezsiniz. Ertesi günler için yemeği saklarsınız ve çözdürüp ana öğünde yersiniz.

Zayıflamak için dişlerinizi fırçalayın

Zamansız acıktığınızda veya tatlı krizine girdiğinizde dişlerinizi fırçalamak, iştah kesmek için mükemmel bir yöntemdir. Güzellik ve incelikleriyle bilinen Fransız kadınları, her yemekten sonra veya iştahları açıldığında hemen dişlerini fırçalar. Eğer naneli bir diş macunu kullanırsanız, daha etkili olacaktır. Bu yeni alışkanlığı hemen kazanın: Dişlerinizi fırçalayıp yemenin sona erdiğini beyninize anlatın.

Unutmayın, her savaş önce beyinde ve kalpte kazanılır!

ebru-eski-halleri-banner