Kilo verirken sarkma olmaması için yapılması gerekenleri sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut anlatıyor. Denenmiş ve bilime dayalı yöntemlerle kilo verirken sarkmayı önleyebilir, daha sıkı ve ince bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca, sayfanın sonunda videolu zayıflama yöntemlerini izleyebilirsiniz.

Kilo vermeyi zamana yayın

Kilo verirken deri sarkmasını önlemek için hızlı zayıflamaktan kaçınmalısınız. Kısa sürede, örneğin 1 ayda 15 kilo verirseniz, deride sarkmalar ve cilt çatlakları meydana gelebilir. Bu yüzden, ayda ortalama 4-5 kilo vermeli, zayıflamayı zamana yaymalısınız. Zaten, sağlığınız için en uygun olanı parça parça ve sabırla kilo vermektir. Yağ yakıcı besinlerden badem, ceviz, yumurta, ananas, yoğurt, peynir, kefir tüketerek sağlıklı ve kalıcı zayıflayabilirsiniz.

Günde 15 bardak su için

Su içmenin faydaları arasında en sevdiğim özellik, cildi içeriden beslemesi ve nemlendirmesidir. Kilo verirken sarkmayı önlemek için günde 15 bardak su içmeyi alışkanlık edinmelisiniz. Bu sayede cilt, elastikiyet kazanır ve sarkma, çatlama olmadan keyifle kilo verebilirsiniz. Saat başı bir bardak su içerek hem kilo verebilir hem sarkmaları önleyebilirsiniz.

su-icmek

Diyetle aynı anda spora başlayın

Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek için spor yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Şimdi, spora başlamak için bir sebebiniz daha var: Deri sarkmasını önlemek! Spor yaparken cilt sıkılaşır, kas kütlesi artar ve vücudunuz daha güçlü hale gelir. Spor yapmadan kilo verme düşüncesini hemen silip atın, sevdiğiniz bir sporu yaparak zayıflayın. Yürüyüş, koşu, yüzme, ip atlama gibi sporlara ek olarak pilates, fitness veya evde zayıflama hareketleri yapabilirsiniz.

TIKLA GÖR: RESİMLİ ZAYIFLAMA HAREKETLERİ

hindistan-cevizi-yagi

Bitkisel yağlar veya kremler kullanın

Cildin sarkmasını ve çatlamasını önlemek için bitkisel yağlar veya kremler kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle E vitamini içeren pamuk yağı ve avokado yağı, cildin sıkılaşmasına yardım eder. Biberiye veya tatlı badem yağı, zayıflama döneminde işinizi kolaylaştıracaktır. Günde 1 kez, sıkılaştırıcı özelliğe sahip kremleri masaj yaparak cildinize uygulayın. Bu alışkanlığı kazanmak için telefonunuza “krem sürme saati” alarmı kurabilirsiniz. Alarm çalınca hemen yerinizden kalkıp kreminizi veya bitkisel yağınızı sürün.

Ödem söktürücü ve yağ yakıcı kürü kullanın

Mucizevi baharatlar ve besinler, kilo vermeye yardımcı olurken cildi besler ve sarkmayı önler… Zencefil, zerdeçal, tarçın baharatlarıyla hazırlanan yoğurt kürü, kilo verme sürecinde size yardımcı olacaktır. Gereken baharatları aktardan ekonomik fiyatlara alabilir, haftada 2 kez yoğurt kürü yaparak ayda 4 kiloya kadar sağlıklı zayıflayabilirsiniz.

TIKLA OKU: YAĞ YAKICI YOĞURT KÜRÜ TARİFİ

greyfurt-diyet

Zayıflama yöntemlerini öğrenin

Aşağıda, zayıflama yöntemlerini anlattığım farklı yazılarımı bulabilirsiniz. Üzerlerine tıklayıp okuyabilir, kilo verme sürecinde gücünüzü artırabilirsiniz.

Su içmenin zayıflamaya faydaları

Evde zayıflamaya yardımcı kürler

10 kilo verdiren 10 yöntem

Evde göbek eritme egzersizleri

Yürüyüşün zayıflamaya faydaları

Kilo verirken sarkma olmaması için yapılması gerekenleri öğrendiniz.