Günün en önemli öğünün kahvaltı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kahvaltıda yapılan bazı beslenme hataları kilo vermenizi engelliyor olabilir. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak kilo aldıran kahvaltıları sizler için seçtik. Kilo aldıran kahvaltıları görmek için özel haberimizi okumaya devam edin.

Özellikle iş ortamında yapılan kahvaltılar kalori tuzağı olabilir. Bu tuzağa düşmemek için kahvaltınızı kendiniz hazırlayın. Sabah sağlıksız atıştırmalıklar yerine akşam hazırladığınız sandviç ya da meyvelerle kahvaltınızı yapın.

Meyve suları ne kadar sağlıklı görünse de yüksek oranda şeker içerir. Bu nedenle sabahları dışardan satın aldığınız meyve suları yerine geceden kendiniz sıktığınız meyve suyunu içebilirsiniz. Limonlu, şekersiz açık bir çay ya da yeşil çay da kahvaltıda yapay meyve suyu yerine tercih edeceğiniz içecekler arasında.

Hafta sonları şahane bir kahvaltı etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için kendinizi tutmayın ve istediğiniz her şeyi hafta sonunda yiyin. Fakat tek bir şartla! Öğünleri git gide azaltın. Bu sayede formunu koruyabilir, kilo verebilir ve sabah yediklerinizi gün içinde rahatlıkla yakabilirsiniz.

Kahvaltıdan önce aç karnına ılık limonlu su içerek kilo verebilir ve kahvaltıda daha çabuk doymayı sağlayabilirsiniz. Günün hiçbir öğününde suyu atlamayın ve mümkün olduğu kadar su için.

Zeytinyağı gibi sağlıklı yağları kahvaltıda mutlaka tüketin. Bu hem bağırsaklarınızın iyi çalışmasını hem de metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Aşırıya kaçmamak şartıyla ekmeğinizi birkaç kere zeytinyağına batırabilirsiniz.

Kilo aldıran kahvaltıları öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Evde kilo vermenin kolay yolları

Pratik ve sağlıklı kahvaltı tarifleri

Kahvaltının önemi ve faydaları