kese-yapmak

Kese yapmanın faydaları nelerdir?

En sevdiğimiz güzellik yöntemlerinden biri kese yapmaktır. Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmama yardım eder. Bacaklardaki selülitlerimi giderir aynı bir güzellik süper kahramanıdır! Sizlerle, kese yapmanın faydalarını paylaşıyorum.

  • Kese yapmak neye iyi gelir?

Keselenmek size huzur verecektir, kendinizi hafiflemiş hissettirecek, sağlık açısından da cilt hastalıklarından korunmanızı, aknelerinizden kurtulmanızı sağlayacak, cilt altı kan dolaşımınızı hızlandırırken ciltteki yenilenmeyi süratlendirecektir. Ölü cilt hücrelerinizden arınmanızı sağlayacak olan keselenme cilt gözeneklerinizin açılarak daha rahat nefes almasını sağlamakla kalmayıp üst tabakanın yeniden yapılanmasını sağlayacaktır. Keselenmek, vücudunuzu bütün olarak sağlıklı kılar, özellikle bağışıklık sisteminize olan katkısı nedeniyle hastalıklara olan gücünüzü arttırır.

  • Kese nasıl kullanılır?

Kesenizi ilk kullanımdan önce bol sıcak su ve sabunla yıkayınız. Kullanımdan önce üzerinde hiçbir şekilde sabun artığı kalmadığından emin olunuz ve duru su ile iyice çalkalayınız.

[wp_ad_camp_2]

  • Kese yapmak zararlı mı?

Öncelikle kesemizi, kirlenmiş ölü deri tabakasından kurtulmak için kullandığımızı unutmamamız gerek. Kesemizin yapısındaki özelliği kaybetmemek için vücuda tatbiki sırasında kese hiçbir şekilde sabunlanmamalıdır, şampuan, herhangi bir vücut losyonu, temizlik malzemesi kullanılmamalıdır. Kesenin vücuda tatbiki tamamen duru suyla yapılmalıdır. Bu şekilde uyguladığında kese yapmak faydalıdır. 

  • Kese ne zaman kullanılır?

Ev ve banyo kullanımında dayanılabilecek en yüksek ısıda su ile duş alınmalı, daha sonra vücut sabunlanmalı ve durulandıktan sonra keselenilmelidir. Evlerde bulunabilecek sauna veya terlemeye elverişli bir yere sahip olunduğu takdirde, iyice terlenmeli ve sabunlu suyla yıkanıp ılık suyla durulandıktan sonra vücuda yatay ve uzun hareketlerle aynı noktalardan sık geçilmemesine dikkat edilerek keselenilmelidir. Kese tatbikinden sonra sabunlu lif ile deri üzerinde kesenin sıyırmış olduğu tabaka iyice temizlenmeli ve durulanmalıdır.

  • Kese kullanımında nelere dikkat edilir? 

Hamam, sauna, spa kullanımındaysa çok iyi terlemeye özen gösterilmeli, çabuk bir şekilde vücuda direk el ile sabun veya benzeri bir ürünle vücuttaki yağı giderecek bir işlem yapılmalıdır. Sabundan arındıktan sonra kese sıcak suda ısıtılarak vücuda tatbik edilmelidir. Kesenin vücuttan çıkartmış olduğu ölü deri tabakası ve kiri sabunlu lifle aldıktan sonra ılık suyla durulanmalıdır. Kese kişiye özeldir, müşterek kullanım sağlığa uygunluk açısından tavsiye edilmemektedir.

koltukalti-banner