California Cevizi
California Cevizi

Keratin Saç Bakımı Yaptırdım

Benim saçlarım kıvırcık ve gür, üstelik kalın telli! Yani uğraşması zor, taraması zor, açması zor… Her fön çektirişim yaklaşık 1,5 saat sürer. Zaten taranıp açılması bile zaman alıyor.
Geçen ay kuaförüm Zeki, “gel Candan Hanım sana saç bakımı yapalım, göreceksin saçların harika olacak” dedi. İşini bilen adamın lafını dinlerim. Yapalım dedim.


İşlem biraz uzun sürüyor, o yüzden dar vakitte gitmeyin. Boyanızı yeni yaptırdığınız vakitte de gitmeyin çünkü boya bu işlemle akıyor. Ancak bakım yapıldıktan 7-10 gün sonra başka kimyasal işlem yapılabiliyor. O yüzden özel bir gününüz varsa, yakın tarihlerde yaptırmayın. Sakin bir zamanınızda uygulatın.


Peki, saçlarım şimdi nasıl oldu derseniz; fönüm yarım saatte bitiyor ve fırça saçımda kayıyor. Çabuk şekil alıyor. O yoğun kıvırcık hali de biraz açıldı ama ben Brezilya fönü denilen o uygulamayı yaptırmadım. Sadece bakım! O bile yetti…


6 ay sonra tekrar yaptıracağım. Saçlarım ucundaki kırıklar, yıpranmış görüntü ve o mat hali kayboldu. Saçlarımın bu şekline hayran kaldım. Eğer saçlarınız kötüyse kesinlikle tavsiye ediyorum yaptırın.


Keratin ne işe yarıyor?


Keratinin başlıca kullanım amacı yıpranmış saçlara bakım yapmak. Esneyen, güçsüz, koparak dökülen her tür ve yapıdaki saçın sağlamlaşmasını ve hayat kazanmasını sağlayan Brezilya keratini, zaman içerisinde defrize, saç renginin açılması, boyanması gibi işlemler nedeniyle saçın kaybettiği keratini, sıvı keratin yüklemesiyle saça geri kazandırıyor.


Brezilya keratini, klasik saç maskesi ile yapılan saç bakımlarından çok daha etkili ve ekonomik. Uygulama süresi 20 dakika gibi kısa bir süre olmasına rağmen saçta kalma süresi çok daha uzun, 6 aya kadar etkisini koruyor. Saçlara yüklenen sıvı keratin saç telinin etrafını sararak dış etkilere karşı bir zırh görevi görüyor. Ayrıca, Brezilya keratini kullanılarak uygulanan Brezilya fönü de, bakım işleminin yanı sıra saçların düzleştirilmesini ve 6 ay süresince fönlü görünüm kazanmasını sağlayan bir işlem. Elbette keratini saçlara uygulamak için Brezilya fönü yaptırmanız gerekmiyor, sadece sıvı keratin ile bakım yaptırabilirsiniz.


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

17 Yorum

 1. ben bu bakımın keratin maddesinden dolayı düzleştiğini okumuştum doğru mu çünkü düzleşmesini istemiyorum da

  1. Keratin düzleştirmez keratin onarıcı bir proteindir ancak tek başına kullanılırsa saçı onarırı yani katkısız keratin bulup yüklemeniz lazım. muhteşem bir yapılanma oluyor.

 2. benim saçlarım karma ve dalgalı özellikle alın bölgemde kepek olan sorunlu bir saç… bakım yaptırmak istiyorum üstelik brezilya fönü de istiyorum ama dalgalarımın bozulmasından korkuyorum…

 3. merhaba ben iwa ben bulgaristanlıyım ve mayıs ayında brezilya fönü yaptırdım saçıma 7 ay oldu ve saçımın dipleri dalgalı olmaya başladı iyi bişey ben çok memnun kaldım yine yaptırmak istiyorum 1 yıla kadar kullanışlı :)) ama bu keratin ben londrada yaşıyorum keratinli maskeler şampuanlar var onlar işe yarar mı acaba ve bu keratin saca zarar veririmi

 4. bende yaptırdım 5ay oldu hala harika ama bana şampuanlarıyla birlikte 500 e mal oldu erzurumda yaptirdim sanırım birazcik kazıklandim ama degdi saclarimi yıkayip rahatlikla kurutma makinesi kulana biliyorum dalgalanmiyor sanki yeni fön cekilmiş gibi 🙂

 5. 50 tl ücreti en kral bakımın lütfen maddi olarak abartı fiaatlara kanmayın . ben işlemi yaptıralı 4 gün oldu inanılmaz mutluyum herkese tavsiye ederim.

 6. Herkese mrb ben yine yaptırıyorum ama ben erzurumda yaşıyorum efsane senin dedin gibi hiç biryerde 50tl yapan bulamadım en düşük 250 sac kremiyle şampuanıyla birkikte 320 ye mal oldu yine biraz diyer seferkinden karım oldu ama gercekten değiyor aylarca saclarımı baglasamda ıslansada kurutma makıne sı kullansamda yınede bir teli bile havalanmıyor buna bayılıyorum çok seviyorum düz saçı brezilya fönünü tafsiye ederm ıkıncı yapışım ve harıka bi okadarda dikkat çekici insanlar düğünde acele föne koşarken ben bir duşla ve kurutmayla işi çözüyorum sevgiler 🙂

 7. Merhaba Amerika’da yasıyorum ikinci defa keratin yaptırım ve bana 1,5 yıl gidiyor kesinlikle saçları besliyor ve dökülmesini önlüyor. Tavsiye ediyorum istediğiniz Şekli alıyor yıkadıktan sonra fon çekilmiş gibi duruyor.

 8. Bne kuaförlere pek güvenmıyorum. Hep kımyasal maddelerle saçı yumuşatıp fakat uzun vadede saçları yıpratıyorlar. Ben artık evde kendim keratin yüklüyorum. Çok memnunum. saçlarım dirildi, matlık gitti, kırıklar da kalamadı. Çok şükür. Yalnız sizin de aynı faydayı görmenız için keratin alırken katkısız keratin ibaresının olmasına dikkat edin.

 9. Ben en sonunda 30 liraya kimyasal içermeyen Katkısız Liquid Keratin buldum ve evde kendim saçıma yükledim. O kadar güzel bir onarım oldu ki anlatamam. Düzleştirmeye de faydası oldu ama çok az. Zaten benım asıl amacım saçlarım çok yıpranmıştı kırılıp kopuyor ve matlaşmıştı. Bunlardan eser kalmadı çok şükür.

 10. Merhaba arkadaşlar bende mega keratin seti aldım saç bakımımı onun yapıyorum ciddi anlamda çok memnunum

Yorum Yapın

vestel