Ayrıca, dost acı söyler sözünü yanıma alarak şu soruyu soruyorum: Bu adam senin kafana birlikte olman için silah mı dayadı?

Kendi seçimlerimizin bedelini ve suçunu karşımızdakine atarak sadece rahatlarız ama bu doğru yaptığımız anlamına gelmez. Ayrıca bu kadar hayatı ve ilişkileri umursamayan bir adama ne ceza vereceksin? Onu aldatacak mısın? Onun da çok umurundaydı! Onu kendine aşık edip ortada mı bırakacaksın? Olsaydı, bugüne kadar zaten olurdu!

İntikam için yapacağın her hamle, senin kendinden nefret etmene sebep olacak. Yanlış kararlar verip, sonra pişman olacaksın. Bunlar çok çocukça düşünceler. Sen artık kocaman bir kadınsın. Ruhunu ve aklını daha güzele, senin için daha iyi olana çevirmeli, intikam planlarıyla vakit kaybetmek yerine, hayatını yoluna sokmalısın. Bu ilişkiyi tam olarak bitirmeden, yani bir insana kapını ve yüreğini açman çok zor olacaktır. Ne yaşadıysan ders olarak cebine koy. Hatalarını ve zaaflarını gör, yoluna devam et. Aklını ve ruhunu iyi düşüncelerle doldur ki, karşına o tarz insanlar çıksın. Umarım düşündüklerimi sana doğru aktarabilmişimdir.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okur Mektubu

Merhaba Candan Hanım;

Yazılarınızı büyük bir beğeniyle her gün okuyorum.Ve bazen o kadar beni anlatıyorsunuz ve bam telime dokunuyorsunuz ki şaşırıp kalıyorum.Sanırım burçdaşım olarak hislerime tercüman oluyorsunuz.Benim sorunumda aşk ve garip bir aşk.İlişki diyemiyorum çünkü bir ilişki yaşadığımı düşünmüyorum.Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemez duruma geldim.Bştan anlatayım isterseniz;beraber olduğum kişiyle bir arkadaşlık sitesinde tanıştım ve ilk anda bana evli olduğunu söyledi.Bu durum çokda umurumda değildi çünkü belli bir zamandır evdeydim ve muhabbet edecek birileriyle konuşmak istiyordum,yani tamamen sanal muhabbet.Hergün konuşuyorduk ve farkında olmadan ona aşık olduğumu anladım günün birinde.Ama evli olduğuna bir türlü inanmıyordum,işi gereği devamlı nette olan biriydi ve akşamlarıda bir çok defa netin başında oluyordu ama beni engellemiş olarak yani akşamları konuşmuyorduk bu durumu anlamamam  içindi sanırım.Sonrasında buluşmaya başladık,haftada 2 defa görüşüyorduk sonra cinsellik girdi ilişkinin içerisine ona hayır demem mümkün olmuyordu.Ve tabiki acı çekmeye başladım ve ufak çapta bir araştırma sonucunda evli olmadığını anladım.Ama bunu ona söylemedim çünkü bilmemi istemediği şeyi ona söylememin bir anlamı yoktu.Evlenmiş ayrılmıştı birde oğlu vardı.Özgürlüğüne düşkün olduğu ve kimseye bağlanmak gibi bir niyeti olmadığı için bunu bana söylememişti.Biliyorum böyle brşey yapan biriyle baştan zaten irtibatı koparmak gerekiyordu ama mümkün olmadı.O kadar zor biri ki tipik kova burcu anlayın artık.Kasım ayında başlayan bu ilişki hala devam ediyor ve bu süre içerinde bir defa ona kızıp 1 ay aramadım bir kaç kez aradıktan sonra oda aramayı kesti ve bir zaman sonra ben yine geri döndüm beni çok özlemişti her halinden ve hareketinden belli oluordu ama şimdilerde yine aynı.Hiç bir sevgi belirtisinde bulunmuyor çok arada bir yemeğe gitmekten başka birşey yapmıyoruz.Onun dışında sadece birlikte olmak için beni arıyor.İşin kötü tarafı bana böyle davrandığı halde ona hayır diyemiyorum.Artık çalşıyorum ama erken eve geldiğim halde onu msndede artık bulamıyorum.Bu kadar kötü durum.,hata tabiki bende baştan beri o her beni çağırdığında koşa koşa gittim ve halada öyle hayır diyemiyorum.Böyle bir insanla görüşmenin bana bir fayda getirmeyeceğinin farkındayım ama nasıl yapacağım onu bilmiyorum.Ona iyi bir ders verip son noktayı koymak istiyorum ama nasıl onu bilemiyorum,yardımınızı bekliyorum Candan hn.ne olur yardım edin bana. Bu arada benim yaşım 36 onunda 40.Bende evlenip ayrıldım ama çocuğum yok.Düzgün bir hayatı olan mütevazi sakin bir insanım ve çok hoş bir bayanım.Sanırım tek vazgeçemediği tarafımda bu..Cevabınız dört gözle bekliyeceğim şimdiden teşekkürler.
Sevgi ve selamlarımla…