Onun neden öyle davrandığını, enden o hale geldiğini bilemeyiz ve her insanı da analiz edecek vaktimiz ve gücümüz elbette yoktur yaşamın içinde.

Senin durumunda da benzer şeyler gördüm. Kim bilir neler, hangi olaylar, kimler bunarlı tetikledi, orasını ne ben ve ne sen şu anki halinle bilebilirsin? Ancak altını çizmeye çalıştığım şey, bilinçaltında kendini cezalandırmak için yalnızlığı seçiyor olman!

Sevgili, dost, aile, her kim olursa olsun dürüst ve dengeli, sağlıklı bir ilişki kurman, bunu sürdürmen zor oluyordur tahminimce. Belki ta çocukluktan kalma bir olay, belki bir söz veya davranış biçimi bunu geliştirmen sebep olmuş olabilir.  

Kendini cezalandırdığını üstbilincinle kabul etmen mümkün olmayacağı için, farklı kıyafetlerle kendine sunuyorsun. İnsanları kendinden uzaklaştırmak için, onların iç yüzlerini görmekten hoşlanmamak gibi bahaneler üretiyorsun ve haklısın da! Ama bunlar hep yapılmak istenen gerçek eylemin kamuflesi…

Bu yalnızlık eğer bir rastlantı sonucu gelişseydi, yani sen bir adaya düşseydin ve orada kimse olmasaydı, burada endişe edilecek bir durum olmazdı. Seni şartlar yalnız kalmaya itmiyor, tam tersi insanlarla görüşüyorsun ama sağlıklı ilişkiler kurmayarak, uzak kalarak kendine ceza veriyorsun.

Bu konuya el atman gerektiğini, kendinle yüzleşmen gerektiğini ve eğer burada bir sorun olduğunu kabul edebilirsen profesyonel yardım alman gerektiğini düşünüyorum.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

Okur mektubu

Merhabalar Candan Hanım

Yazılarını yeni okudum hatta az önce okumaya başladım.Geç bile kaldığımı düşünüyorum.Arka arkaya bayağı yazınızı okudum ve sizin gözünüzde tüm kadınları gördüm.Hayranda kalmış olabilirim size:).Nasıl bir bakış açınız var bunlar okumakla olduğunu düşünmüyorum tecrübe sanırım böle birşey …………………………………………………………………………………………………………………………………………