Sana bu kadar kötü davranan biriyle hala birlikte olmaya çalışmak, kendine zarar vermektir. Neden bunu yaptığını bulmalısın!

Öyle veya böyle, bu ilişki bitmiş. Bunu kabullenmelisin. Sana bu şekilde davranılmasına izin verdiğin takdirde, bunu hak ettiğin işaretini karşı tarafa yollarsın. Sen sevilmeyi, mutlu olmayı hak ediyorsun. Ancak buna layık değil gibi davranıyorsun. Senin hislerin artık sevgi değil. Biraz alışkanlık, biraz yalnız kalma korkusu! Bununla yüzleşmek zorundasın.

Karşına seni sevecek ve hak ettiğin mutluluğu verebilecek insanların çıkabilmesi için, bu ilişkiden kendini soyutlamalı ve biraz yalnız kalmalısın. Yüreğin ve aklın huzura erdiğinde, karşına daha sağlıklı ve olgun bir sevgi çıkacaktır. Kendini bu ilişkinin dipsiz karanlığı içinde bırakmamanı diliyorum…

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okuyucu Mektubu

Öncelikle yazılarınızı okudum çok beğendim. Ben de size bir konuda danışmak istiyorum. Benim 4 senelik bir ilişkim var. İlk senelerde gayet iyi hatta süper gidiyordu. Sonra biraz daha eskiyince benden uzaklaşmaya, kopmaya başladı. Sevgililer günü gelmeden 1-2 gün önce küsüyor, doğum günüm gelmeden 1- 2 gün önce küsüyor, yani benim özel olduğumu hissettirecek günlerde hep küsüyor. Güzel bir sözü bile benden esirgiyor. Niye böle yapıyorsun dediğimde de senin için bu kadar önemli mi diyor. Beni o kadar çok kırıyor ki bu, o kadar da çok üzüyor.(küfürlerde cabası) ama ben onu çok seviyorum. Böyle sevdiğim içinde kendimi çok aşağılık gibi hissediyorum. Buluşmuyor, aklında bile olmuyorum yani. Aramıyor da artık, çok soğuk konuşuyor benimle. Ne yapmam gerekiyor ne olur bana çare bulun şimdiden çok teşekkür ederim.